کاهش ۱۴ درصدی صدور مجوزهای صنعتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : آمارهای رسمی وزارت صنعت حکایت از آن دارد که تعداد مجوزهای صنعتی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با ۱۴.۲ درصد کاهش در بخش جواز تاسیس و ۱۱.۵ درصد کاهش در اشتغال صنعتی مواجه بوده است.

به گزارش مهر، وزارت صنعت، معدن و تجارت بالاخره پس از ۹ ماه تاخیر در انتشار آمارهای صنعت و معدن کشور، تصمیم گرفت که این نمایه‌های آماری را منتشر کند. اکنون آمارهای رسمی حکایت از کاهش ۱۴.۲ درصدی در تعداد مجوزهای صنعتی صادره از سوی این وزارتخانه و ۱۱.۵ درصد کاهش در اشتغال صنعتی دارد.

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت چندی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید آمارهای منفی بخش صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۴ وعده داده بود که از فروردین ۹۵، رشد و رونق به بخش تولید کشور بازخواهد گشت. موضوعی که البته فعالان اقتصادی تردیدهای بسیاری نسبت به آن دارند.

تعداد مجوزهای صنعتی صادره

نام مجوز اسفند ۹۴ بهمن ۹۴ درصد تغییر سال ۹۴ سال ۹۳ درصد تغییر
جواز تاسیس ۱۶۴۹ ۱۴۹۱ ۱۰.۵ ۱۶۰۱۰ ۱۸۶۶۶ ۱۴.۲-
پروانه بهره‌برداری ۵۶۷ ۴۷۴ ۱۹.۶ ۵۱۰۹ ۵۲۴۸ ۲.۶-

سرمایه مجوزهای صنعتی صادره

نام مجوز اسفند ۹۴ بهمن ۹۴ درصد تغییر سال ۹۴ سال ۹۳ درصد تغییر
جواز تاسیس ۲۴۸۵۳۶ ۵۹۶۱۴ ۳۱۶.۹ ۱۱۹۴۶۰۷ ۱۰۲۵۱۸۴ ۱۶.۵
پروانه بهره‌برداری ۲۸۸۱ ۹۹۵۲ ۷۱.۱- ۱۸۰۸۹۸ ۱۵۰۸۴۲ ۱۹.۹

اشتغال مجوزهای صنعتی صادره

نام مجوز اسفند ۹۴ بهمن ۹۴ درصد تغییر سال ۹۴ سال ۹۳ درصد تغییر
جواز تاسیس ۵۸۹۶۶ ۳۰۲۷۳ ۹۴.۹ ۳۸۲۷۷۳ ۴۳۲۶۶۳ ۱۱.۵-
پروانه بهره‌برداری ۱۲۴۶۸ ۵۶۹۴ ۱۱۹.۰ ۷۸۸۳۳ ۸۲۸۱۷

۴.۸-


[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش ۱۴ درصدی صدور مجوزهای صنعتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات