فعال عربستانی به 8 سال زندان محکوم شد

به گزارش «شیعه نیوز»، الشبیلی عضو موسس جمعیت حقوق مدنی و سیاسی است، جمعیتی که همه اعضای موسس آن در زندان های عربستان به سر می برند.

«تماس با سازمان های خارجی و ارائه اطلاعات به سازمان عفو بین الملل (أمنستی) برای بهره برداری از آن ها در دو گزارش» از جمله اتهامات مطرح شده علیه الشبیلی است.

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که این حکم براساس قانون سرکوبگرانه "مبارزه با تروریسم" در عربستان صادر شده است.

جیمز لینچ نایب، رئیس سازمان عفو بین الملل در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، گفت: عربستان «بعد از تعطیل کردن جمعیت حقوق مدنی و سیاسی، محاکمه اعضای موسس آن را یکی پس از دیگری آغاز کرد و با این کار سعی دارد صدای انتقادها از پرونده حقوق بشر در این کشور را خاموش کند».

لینچ افزود: «عربستان ثابت کرده است که قصد دارد واقعیت را درباره وخامت اوضاع انسانی در این کشور پنهان کند. مقامات عربستان باید از زندانی کردن الشبیلی صرف نظر و او را آزاد کنند».

وی از هم پیمانان عربستان خواست مقامات این کشور را تحت فشار قرار دهند تا سیاست مشت آهنین خود علیه جامعه مدنی را کنار بگذارد.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعال عربستانی به 8 سال زندان محکوم شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات