جنایات عربستان نمایندگان اروپا را نگران کرد + فیلم

به گزارش «شیعه نیوز»، "کریم باغستانی" از بروکسل گزارش داد، پارلمان هلند در اقدامی بی سابقه دیوارسکوت بین المللی را در قبال فاجعه انسانی در یمن به دلیل ادامه تجاوزات عربستان شکست، و فروش سلاح به عربستان را ممنوع کرد.

پارلمان اروپا، این اقدام هلند را در راستای اجرای مصوبه این پارلمان دانست که در فوریه گذشته از تمام کشورهای اروپایی خواسته بود فروش سلاح به عربستان را ممنوع کنند.

این اقدام هلند می تواند دیگر کشورهای اروپایی را مجبور به تبعیت از این حرکت کند.
"ماری کریستین ویوگیا" نماینده فرانسه در پارلمان اروپا به خبرنگار العالم گفت: امیدوارم فرانسه هم همین اقدام هلند را انجام دهد، اما متأسفانه فرانسه چشم خود را به روی اقدامات (و جنایات) عربستان بسته است. فرانسه فقط می خواهد سلاح بفروشد. این کشور اولین بازار سلاح عربستان است. کشورهای ما اگر واقعا حامی حقوق بشر هستند اکنون وقت آن رسیده استکه به نوعی دیگر با عربستان رفتار کنند.

فرانسه، انگلیس، آلمان، اسپانیا و ایتالیا بیش از هر کشور اروپایی دیگری سلاح به عربستان می فروشند، این در حالی است که انگلیس از جانب محافل داخلی خود برای اخراج عربستان از بازار سلاح خود به عنوان مهمترین مشتری، به شدت تحت فشار است. همین امر نمایندگان انگلیس در پارلمان اروپا را بر آن داشته تا به طور هماهنگ دولت کامرون را وادار به تحریم کشوری کنند که پول نفت را خرج اسلحه و تروریسم می کند.

نیکلا جان گریفین، نماینده انگلیس در پارلمان اروپا هم به شبکه خبری العالم گفت: عربستان، پرچمدار تروریسم در منطقه و جهان است. این کشور از القاعده و داعش حمایت مالی و تسلیحاتی کرده و افکار افراطی گرایانه گروههای تروریستی را ترویج می دهد.

در این بین به نظر می رسد که آلمان همچنان دچار تردید است. این کشور در اوایل سال گذشته تقاضای عربستان برای خرید سلاح را رد کرد. احتمالا بعد از هلند، آلمان دومین کشوری خواهد بود که عربستان را تحریم خواهد کرد.

کارنامه حقوق بشر عربستان، که بیش از گذشته نگرانی اروپاییها را برانگیخته است، هلندیها را بر آن داشته است که به صراحت صدور احکام اعدام برای حداقل 70 نفر در این کشور که در این سال بی سابقه است را محکوم کنند.


download

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جنایات عربستان نمایندگان اروپا را نگران کرد + فیلم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات