ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد!,[categoriy]

ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد

ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد! -آکاارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد!

آکاایران: ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد!

آکاایران: ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد!

پژوهشی گسترده توسط مرکز ملی سم شناسی ایالات متحده نشان می دهد هم بستگی معناداری میان قرار گرفتن در معرض امواج با فرکانس رادیویی (مثل امواج موبایل) و ابتلا به بروز سرطان در میان موش ها وجود دارد

تاثیر امواج موبایل

هرچند هنوز نمی توان با قطعیت از نتایج این آزمایش سخن گفت، اما روندهای به دست آمده از بیماری موش ها این نکته را تایید می کند که قرار گرفتن در معرض امواج موبایل تاثیر معناداری در ابتلای موش های نر به انواع خاصی از سرطان داشته است.


به گزارش آکاایران: ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد!


,ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد!,[categoriy]

ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شدپژوهشی گسترده توسط مرکز ملی سم شناسی ایالات متحده نشان می دهد هم بستگی معناداری میان قرار گرفتن در معرض امواج با فرکانس رادیویی (مثل امواج موبایل) و ابتلا به بروز سرطان در میان موش ها وجود دارد؛ البته فقط در میان موش های نر.

تاثیر امواج موبایل بر سرطان تایید شد!

این پژوهش در طول دو سال و با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۵ میلیون دلار به انجام رسیده و در آن، هزاران موش در معرض امواج مختلف رادیویی با فرکانس های مختلفی قرار گرفته اند. در این میان، موش هایی که در معرض این امواج قرار داشته اند دو تا سه درصد بیشتر دچار سرطان های مغزی و یک تا شش درصد بیشتر دچار نارسایی های قلبی شده اند. نکته ی عجیب آن که این افزایش فقط در بین موش های نر دیده شده است.

کارشناسان هم چنان در حال بررسی بیشتر نتایج این آزمایش هستند. هرچند هنوز نمی توان با قطعیت از نتایج این آزمایش سخن گفت، اما روندهای به دست آمده از بیماری موش ها این نکته را تایید می کند که قرار گرفتن در معرض امواج موبایل تاثیر معناداری در ابتلای موش های نر به انواع خاصی از سرطان داشته است.

نتایج این پژوهش بحث های زیادی را میان کارشناسان و سازمان های پژوهشی در حوزه ی پزشکی و سلامت برانگیخته، اما همگی در این مساله توافق دارند که یافته های این پژوهش بسیار با اهمیت است و احتمال اثرگذاری این امواج بر سلامت انسان را باید جدی گرفت. نتایج تکمیلی این پژوهش سال آینده منتشر خواهد شد.

برسامگرداوری:آکا ایران

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتباط امواج موبایل و ابتلا به سرطان تایید شد! -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات