جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- با تغییر در ساختار بازار گوشی های هوشمند، برندهای چینی در حال ظهور به عنوان برندهای جدید برتر جهانی هستند.

,جدیدترین,آمار,فروش,[categoriy]

جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند

جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند -آکاجدیدترین,آمار,فروش,جهانی,گوشی,هوشمند

آکاایران: جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، فروش گوشی های هوشمند در سراسر جهان ۳.۹ درصد رشد داشت، فروشندگان گوشی های هوشمند چین ۱۷ درصد از سهم بازار را کسب کردند و اپل اولین افت دو رقمی را شاهد بود.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۶ که با مجموع ۳۴۹ واحد خاتمه یافت، افزایشی ۳.۹ درصدی را در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۵ به دنبال داشت. فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، شامل ۷۸ درصد از کل فروش تلفن همراه بود.

فروش گوشی های هوشمند به سبب تقاضا برای گوشی های کم هزینه در بازارهای نوظهور و گوشی های هوشمند 4G مقرون به صرفه، با طرح های ارتقای اتصال 4G از ارائه دهندگان خدمات ارتباطاتی در بسیاری از بازارهای سراسر جهان صورت گرفته است.

مدیر تحقیقاتی گارتنر می گوید: در بازار گوشی های هوشمند که فروشندگان بزرگ، رشد اشباع را تجربه می کنند، برندهای نوظهور موجب اخلال در فروش برندهای موجود برای افزایش سهم خود هستند. با چنین تغییری در ساختار بازار گوشی های هوشمند، برندهای چینی در حال ظهور به عنوان برندهای جدید برتر جهانی هستند.

دو برند چینی در جمع پنج فروشنده برتر گوشی هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۵ در جهان جای گرفتند و ۱۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دادند. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ نیز سه برند چینی هوآوی، شیائومی و اوپو ۱۷ درصد از بازار را تشکیل دادند.

اوپو بهترین عملکرد را در این سه ماه داشت و با رشد ۱۴۵ درصدی در واحد فروش، به رتبه چهار رسید. مانند هوآووی و شیائومی، اوپو شاهد رشدی قوی در چین بود و سهم رقبایی مانند لنوو، سامسونگ و یولانگ را گرفت.

هوآوی نیز شاهد افزایش تقاضای گوشی هوشمند در اروپا، آمریکا و آفریقا بود، در حالی که شیائومی و اوپو به ترتیب افزایش ۲۰ و ۱۹۹ درصدی فروش گوشی های هوشمند خود را در بازارهای آسیا و اقیانوسیه شاهد بودند.

همچنین در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، سامسونگ با کسب ۲۳ درصد سهام بازار به اپل غلبه کرد. در حالی که اپل با کاهش ۱۴ درصدی فروش آیفون، اولین شیب دورقمی منفی سال به سال را شاهد بود.

لنوو نیز با کاهش ۳۳ درصدی فروش گوشی های هوشمند از جمع پنج فروشنده گوشی برتر ناپدید شد و جزو ۱۰ فروشنده گوشی برتر در سه ماهه اول ۲۰۱۶ جای گرفت. این برند در حالی که با رقابت سنگینی در میان برندهای محلی چین مواجه است، شاهد سقوط ۷۵ درصدی فروش در این بازار بود.

 ,جدیدترین,آمار,فروش,[categoriy]

جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات