فرهادی:برای تکمیل زیر ساخت های پژوهشی نیازمند500 میلیون دلار هستیم

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، جمعی از اعضای هیئت علمی دوره دهم مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار کردند.
نایب رئیس اول هیئت رئیسه موقت دوره دهم مجلس شورای اسلامی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که در این دوره به عنوان منتخب مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافته اند با وزیر علوم و معاونان این وزارت دیدار و گفت‌وگو کردند.
محمد فرهادی در ابتدای این دیدار آغاز دوره نمایندگی را به منتخبان مجلس دهم شورای اسلامی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی و مدیران سابق دانشگاهها در این دوره مجلس شورای اسلامی، شاهد توسعه بیشتر آموزش عالی کشور باشیم.
وی در ادامه، هدف از تشکیل این نشست را افزایش آشنایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با شرایط و وضعیت آموزش عالی کشور از یک سو و آشنایی مدیران آموزش عالی با دیدگاه‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.
وزیر علوم با اشاره به تصویب طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجرای این طرح را از مهمترین برنامه های پیش روی وزارت علوم ذکر کرد و گفت: ساماندهی آموزش عالی محوراصلی این طرح است.
وی افزود: ماموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها، ساماندهی موسسات آموزش عالی، بازنگری دروس در راستای تناسب با نیازهای بازار کار و تربیت نیروهای کارآفرین از دیگر محورهای طرح آمایش آموزش عالی است که در همین راستا 600 برنامه درسی رشته‌های علوم فنی و مهندسی بازنگری شد و بازنگری رشته‌های علوم انسانی در شورای تحول در حال انجام است.
فرهادی با اشاره به وضعیت بودجه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی گفت: هم اکنون بودجه کل وزارت علوم و دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری حدود 6 هزار و 500 میلیارد تومان تعیین شده است در حالی که بودجه مطلوب و متناسب با سرانه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، 8 هزار و 800میلیارد تومان برآورد شده است.
وی تغییر آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی را در راستای توجه به نیازهای کشور از اقدامات کلیدی و مهم وزارت علوم دانست که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است و به زودی ابلاغ می شود.
وزیر علوم افزایش تعاملات و همکاری بین المللی دانشگاه ها را در راستای دیپلماسی علم و فناوری دولت از برنامه های موفق وزارت علوم ذکر کرد که تاکنون به تعریف بیش از 150 طرح تحقیقی مشترک با کشورهای مختلف از جمله آلمان، فرانسه،ایتالیا و ترکیه منجر شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در اولین نشست وزیر علوم و معاونان این وزارت با نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان حاضر در نشست، دیدگاه های خود در خصوص آموزش عالی، روند تحقیقات، تولید علم و فناوری و انتظارات موجود از وزارت علوم را مطرح کردند.
فراهنگ**9187**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهادی:برای تکمیل زیر ساخت های پژوهشی نیازمند500 میلیون دلار هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات