فرهنگ مشارکت مردمی در جامعه آموزش و پرورش توسعه یابد

به گزارش خبرنگار ایرنا، قدرت الله فلاح نژاد روز دوشنبه در دیدار با کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اظهار داشت: استفاده درست از ظرفیت های موجود در شهرستان زمینه تحقق این شعار را فراهم خواهد ساخت.
وی یکی از ظرفیت های شهرستان را که هنوز به صورت بالفعل در نیامده است استعداد نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: شهرستان سلسله دارای استعدادهای بی نظیری است و با تعلیم و تربیت درست فرزندان این شهرستان باید زمینه شکوفایی هر چه بیشتر این ظرفیت ها در شهرستان فراهم شود.
فلاح نژاد با بیان اینکه هدف همه ما تعالی جامعه است تصریح کرد: تعالی جامعه در گرو پرورش نیروی انسانی متخصص و متعهد است و این مهم از طریق نظام آموزشی ما و آموزش و پروش محقق می گردد.
فرماندار سلسله در ادامه با اشاره به کمبودها و محرومیت های شهرستان در زمینه آموزش و پرورش و کمبود فضای فیزیکی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش سازمان وسیعی است و وظیفه خطیر تعلیم و تربیت را عهده ‌دار است و براساس آنچه قانون نظام جمهوری اسلامی برای آن تعیین کرده، موظف است شرایط و بستر آموزش را به صورت رایگان فراهم کند اما با وجود تنگناهای مالی که آموزش و پرورش با آن روبه رو است قطعا نمی‌تواند به آن شکل ممکن امکانات زیرساختی را فراهم نماید.
نماینده عالی دولت در شهرستان سلسله مشارکت مردمی را یکی از ظرفیت های نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: مردم در تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی همواره پای کاربوده و در تمام مراحل همواره از انقلاب حمایت کرده اند و می توان از این ظرفیت در امر مدرسه سازی و ارتقای فرهنگی کشور نیز استفاده کرد.
فلاح نژاد تصریح کرد: تا فرهنگ توسعه نیابد سایر بخش‌ها توسعه پیدا نمی‌کند و در بخش توسعه مدرسه ‌سازی باید به این سمت و سو برویم که فرهنگ مشارکت در جامعه و آموزش و پرورش توسعه یابد و این در سایه تلاش مسئولان و مردم محقق می شود.
شهرستان سلسله با 75هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
/6001/7265

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ مشارکت مردمی در جامعه آموزش و پرورش توسعه یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات