رخ نمایی آثار هنری در تهران و نمایش شهر مهربانی

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ‌دومین دوره رویداد هنری نگارخانه‌ ای به وسعت شهر به همت سازمان زیباسازی شهر تهران از اول تا دهم خردادماه با اکران گسترده 800 اثر از هنرمندان ایرانی و خارجی در تمامی سازه‌های تبلیغاتی شهر تهران برپا شده است.
انجمن های نقاشان و تصویرگران در راستای حمایت از نگارخانه ای به وسعت شهر، بیانیه ای صادر کردند که در آن آمده است: تزیین شهر با زیباترین آثار هنری ایران و جهان، تهران را بیش از گذشته به شهر خردورزی و مهربانی بدل کرده است. پایتخت ایران اسلامی امروز زیباتر و آرام تر از هر روز هست و تجربه جدید نگارخانه ای به وسعت شهر، افق های روشنی را برای اجرای طرح های ملی و بین المللی دیگری در تهران در برابر اذهان بیدار مردم و هنرمندان پدیدار کرده است.
در ادامه در این بیانیه آمده:در این میان آنچه در صدر اخبار جهان قرار گرفته، حاکی از شگفتی جهانیان در بدل شدن یک کلانشهر به یک نگارخانه تمام وقت از معرفت و زیبایی و اندیشه است. دیدن یادگارهای مهمی از تاریخ زیباییِ ایران و جهان، دعوت به مهربان تر شدن است؛ همچنانکه بر ارتقای سطح معلومات شهروندان و تأکید بر دیدن و اندیشیدن هم صحه می گذارد.
« اما آنچه بیش از همه به چشم می آید توجه شهرداری تهران بر مقام انسانی شهروندان است که شهروند را زیبا و شاد و مهربان می خواهد. شهری بدون تبلیغات که با چشمپوشی اقتصادی کلانی نیز همراه بوده، مؤید نگاه معرفتی شهرداری تهران به وضعیت روحی و روانی مردم است تا در خلال ده روز در فضایی شاد، مهربان و امیدوارانه به گنجینه های معرفتی و معنوی تاریخ معاصر بشری نظر کنند.»
همچنین این بیانیه در ادامه گفته است: نمایش آثار هنرمندان جهان در سطح تهران، آن هم در زمانه ای که تمامی منطقه درگیر جنگ و خونریزی است، تأکیدی بر روحیه صلح طلبی و زیباپسندی ایرانیان دارد که همواره در مسیر منطق و اعتدال گام برداشته و از دیرباز با فرهنگ صلح و مدارا، همنیشن و مانوس بوده است.
شهرداری تهران دست کم در 10 سال اخیر مهمترین حامی هنرمندان و ایده هایشان در زیباسازی شهر تهران در ایجاد فضایی برای تعامل و اندیشه بوده است. هنرمندان ایران، چه آنهایی که در این سال ها همراه و یاور شهرداری تهران در زیبا کردن شهر بوده اند و چه آنها که به عنوان شهروند ناظر رفتار اندیشمندانه این نهاد حامی هنر بوده اند، از این حرکت نو و اندیشمندانه سازمان زیباسازی شهر تهران به نام نگارخانه ای به وسعت شهر حمایت می کنند و آمادگی خود را برای حرکت های خردمندانه و پیشروی بعدی شهرداری تهران اعلام می دارند.
از خداوند متعال برای همه همکاران سازمان زیباسازی شهر تهران که در پیشبرد اهداف والای انسانی در متعالی کردن فضای زیست مردم تهران می کوشند، بهروزی و توفیق خواستاریم.
فراهنگ**9338**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رخ نمایی آثار هنری در تهران و نمایش شهر مهربانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات