سیاست و روابط بین الملل در ورزش کتاب شد

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا، کتاب سیاست و روابط بین‌الملل در ورزش با هدف پرکردن خلا موجود در زمینه سیاست و روابط بین‌الملل در ورزش نگارش یافته و یکی از نخستین آثار به زبان فارسی به شمار می‌رود.
این کتاب را کیوان شعبانی مقدم و ابوالفضل فراهانی تالیف کرده و در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: با اینکه امروزه ورزش نقش استراتژیکی در سیاست و روابط بین‌الملل بازی می‌کند، ولی هنوز بخشی مبهم و ناملموس از سیاست خارجی معاصر محسوب می‌شود. بنظر می‌رسد که ورزش هنوز به عنوان مفهومی جدی در نظر گرفته نمی‌شود، بلکه امری پیش‌ پا افتاده و سطحی به شمار می‌رود. محققانی که در خصوص ارتباط بین ورزش و روابط بین‌الملل پژوهش انجام داده‌اند، معتقدند ورزش در حاشیه قرار دارد و این مبحث در سراسر جهان در میان علوم روابط بین‌الملل، سیاست خارجی و علوم سیاسی مورد غفلت واقع و نادیده گرفته شده است.
ادبیات موجود درخصوص ارتباط میان روابط بین‌الملل و ورزش هم تا حد زیادی پراکنده و نارسا است و مقالات تنها بر مطالعات موردی تأکید کرده‌اند. بخش عمده‌ای از این مسئله ناشی از تفاوت در نگرش‌های سیاسی محققان بوده، زیرا ممکن است یک واقعه سیاسی اهمیت بیشتری برای افراد ساکن در کشور یا منطقه خاصی داشته باشد.
فصل اول کتاب به روند تکاملی اهمیت و تاثیر ورزش از دوران باستان تا عصر حاضر، فصل دوم به ایدئولوژی و ورزش، فصل سوم به ورزش و دیپلماسی، فصل چهارم به ورزش و هویت ملی، فصل پنجم به کارکردهای ورزش بین‌الملل، فصل ششم به سیاست و بازی‌های المپیک، فصل هفتم به فوتبال و سیاست، فصل هشتم به آسیب‌شناسی ارتباط سیاست و ورزش و فصل نهم به آینده ورزش بین‌الملل اختصاص یافته است.
هر یک از فصول کتاب، با مثالی سازگار با موضوع فصل آغاز می‌شود تا خواننده از لحاظ ذهنی با مبحث مربوطه آشنا شده و برای ادامه مطالعه ترغیب شود.
کتاب سیاست و روابط بین‌الملل در ورزش با شمارگان یکهزار نسخه در 200 صفحه به بهای 80 هزار ریال منتشر شده است.
فراهنگ**9022**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست و روابط بین الملل در ورزش کتاب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات