نمایشگاه های صنایع دستی فرصتی برای رونق این هنر صنعت

فرشید رحیمی کارشناس صنایع دستی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا به چگونگی ارتقای صنایع دستی در کشور اشاره کرد و برلزوم تولید آثار با کیفیت صنایع دستی و هنرهای سنتی و دوری از کپی برداری تاکید کرد.
وی به برپایی نمایشگاه صنایع دستی در ایام تعطیلات به ویژه نوروز و تابستان اشاره کرد و برگزاری این نمایشگاه ها در این ایام را بخاطر حضور گردشگران و مسافران در رونق این هنر صنعت موثر دانست.
رحیمی تصریح کرد برپایی نمایشگاه آثار تجسمی، اجرای تئاتر و کنسرتهای موسیقی در ایام تعطیل رسمی کشور ، امری معمول نیست، چراکه هنرمند عموماً می کوشد، هرگونه ارائه عمومی را به موازات حیات جدی و جاری روزمره مردم قرار دهد.
رحیمی به لزوم دوری از کپی برداری و تولید آثار ابتکاری تاکید کرد و گفت: تجربه قرون و اعصار نشان می دهد، سربلندی نصیب هنرمندانی است که در زمان حیات خود، روح خلاقه زمان خویش را دریافته اند و بواسطه دوری جستن از مهلکه ثروت افزای هنر عامه پسند و بازاری، سفره ایی محدود اما تاثیر تاریخی وسیعی داشته اند.
وی تصریح کرد محبوبیت افراد همیشه نشانه مردمی بودن نیست، فریب خلایق از طریق پوشش، رفتار، شعار و مجموعه تمهیدات تبلیغاتی پیشینه ایی به درازای تاریخ دارد و قضاوت سطحی بر مبنای دو سه دهه فضای هیجان زده سیاسی و انبوه ذینفعان مُبلّغ و فضای ثروت افزای موجود خارج از داوری آگاهانه تاریخی است.
فراهنگ**9338**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایشگاه های صنایع دستی فرصتی برای رونق این هنر صنعت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات