کارشناس امنیتی: انگلیس برای مقابله با بحران پناهجویان آماده نیست

به گزارش شبکه تلویزیونی «آی تی وی» انگلیس، «کریس هابز» از مقامات سابق یکی از واحدهای رسیدگی به امنیت ملی انگلیس گفت: وزارت کشور در مقابله با تهدید ساحلی پناهجویان یک گام عقب است.
وی افزود: دولت اکنون تلاش می کند اقدامات انفعالی شتاب زده و ناگهانی انجام دهد اما باید پرسید چرا باید این کار را انجام داد؟ چون آنها واقعا باید برای انجام چنین کاری کاملا آماده باشند.
این کارشناس امنیت مرزی همچنین گفت نگران آن است که مهاجرانی که از کانال مانش انگلیس عبور می کنند ممکن است بیشتر گرفتار قاچاقچیان انسان شوند.
وی گفت: مساله بر سر استفاده از سلاح گرم و مواد مخدر است بویژه با توجه به این که یگان های دریایی پلیس که وظیفه حراست از گارد ساحلی را برعهده دارند به دلیل کمبودها با تهدید مواجه اند و این تصویر خوشایندی در خطوط ساحلی ما نیست.
روز یکشنبه، 20 نفر از جمله دو کودک که با استفاده از قایق بادی عازم سواحل انگلیس شده بودند، نجات یافتند.
مقامات مرزی انگلیس تایید کرده اند که 18 تبعه آلبانی و دو تبعه انگلیسی را در ساعات اولیه صبح دیروز(یکشنبه) در کانال مانش نجات داده اند.
شبکه تلویزیونی اسکای نیوز انگلیس نیز روز دوشنبه به نقل از مقامات گارد ساحلی فرانسه گزارش داد، بیم آن می رود که بزودی در کانال مانش نیز شاهد وقوع فجایع انسانی نظیر آنچه که در دریای مدیترانه اتفاق می افتد، باشیم.
این شبکه خبری افزود: تعداد افرادی که این روزها تلاش می کنند با قایق های کوچک بادی از کانال مانش عبور کنند و بطور غیرقانونی وارد انگلیس شوند، رو به افزایش است.
ماه گذشته معاون فرماندهی پلیس مرزی انگلیس گفته بود که باندهای تبهکار برای قاچاق پناهجویان به انگلیس با استفاده از قایق های بادی 12 هزار پوند از هر نفر دریافت می کنند.
اروپام**9158**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشناس امنیتی: انگلیس برای مقابله با بحران پناهجویان آماده نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات