سند موانع کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات تدوین شد

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر رضانژاد، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این باره گفت: هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، سند موانع کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با نگاهی جامع بر مشکلات راه‌اندازی و توسعه فعالیت های تجاری ICT در کشور تهیه و تصویب کرده و این سند هم اکنون آماده ارائه به نهادهای حاکمیتی و تصمیم گیر در حوزه فاوا است.

وی با تشریح مشکلات راه اندازی و تداوم کسب و کار در شاخه های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در این سند تلاش شده تا علاوه بر طرح معضلات و چالش های عمومی کسب و کارهای ICT، مشکلات تخصصی فعالان این حوزه در بخش های مختلف فاوا از جمله حوزه نرم افزار، سخت افزار، اینترنت، تجارت الکترونیکی، مشاوران، تجهیزات شبکه و غیره گردآوری و مستند شود.

رضانژاد با اشاره به ارائه راهکارها و پیشنهادهای تخصصی سازمان نظام صنفی رایانه ای در ارتباط با این مشکلات افزود: سازمان نصر در این سند ضمن تشرح معضلات فعالیت های تجاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای مشخص خود در این زمینه را متناسب با نیازهای صنف، ارائه و پیشنهاد کرده است.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درخصوص عناوین اصلی موجود در این سند ادامه داد: موضوعاتی همچون اخذ مجوز فعالیت از نهادهای دولتی و وجود متولیان متعدد در حوزه فاوا و ارائه مصداق های بارز این مشکلات، عدم وجود آمار و اطلاعات از وضعیت بازار در کل صنعت فاوا، موانع اخذ اعتبار و کسب سرمایه برای راه اندازی و حیات کسب و کارهای این حوزه از جمله عمده ترین مشکلات و موانع کسب و کار حوزه فاوا در کشور هستند.

رضانژاد ادامه داد: مواردی از قبیل تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش و توسعه فعالیت‌ها، کمبود نیروی انسانی ستادی و فنی در حوزه فاوا، نبود قوانین گمرکی متناسب با حوزه فاوا برای واردات تجهیزات این بخش و مشکلات مختلف تعرفه های گمرکی، ورود حاکمیت در حوزه رقابت با بخش خصوصی، از جمله مشکلاتی است که در این سند به درستی تشریح شده اند.

وی اضافه کرد: در همین حال عدم تناسب ضرایب مالیاتی مشاغل این حوزه با وضعیت واقعی، عدم اجرای صحیح بخشنامه سازمان تامین اجتماعی در حوزه فاوا و اعمال سلیقه‌های شخصی، عدم به روزآوری و یا حتی تدوین قوانین حاکم بر حوزه فاوا و  به تفسیر مصداق های آن در شاخه های مختلف کسب و کار فاوا بخش دیگری از این مشکلات هستند که در این سند به ان اشاره شده است.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با دعوت از اعضای صنف و فعالان بخش خصوصی برای ارائه نظرات خود در رابطه با این سند گفت: این سند در پورتال سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران منتشر شده و هم اکنون قابل دسترسی است؛ مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانند با مطالعه این سند، نظرات و پیشنهادات تخصصی خود را در این خصوص به سازمان ارائه کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سند موانع کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات تدوین شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات