طلایی‌ترین زمان پخش سریال از نگاه خانم بازیگر

مریم سعادت معتقد است ماه رمضان طلایی ترین زمان پخش سریال است و حتی از نوروز هم بهتر دیده می شود. خبرگزاری مهر: مریم سعادت بازیگر تلویزیون درباره اینکه تغییرات مدیریتی در صدا و سیما چه نقشی در فعالیت بازیگران دارد به خبرنگار مهر گفت: ما کاری به تغییرات نداریم و فقط انتظار داریم پیشنهادهای خوبی داشته باشیم و با ما برخورد خوبی شود. هر دوره ای که این اتفاق بیفتد ما خوشحال می شویم. تا قبل از این قضایا خیلی متوجه این تغییرات نمی شدم اما واقعا در چند سال اخیر در تلویزیون کار خاصی صورت نمی گیرد. کارها ساخته می شود اما بیشتر کوچک و کم تاثیر هستند. قدیم تر هم در ماه رمضان کارهای شاخص و به یاد ماندنی داشتیم هم مناسبت‌های دیگر که البته به نظر من بهترین زمان پخش سریال فقط ماه رمضان است.

به مردم حق انتخاب بدهیم

وی افزود: باکس رمضان طلایی ترین زمان پخش سریال است حتی از نوروز هم بهتر دیده می شود و سریال ها به قوت هرچه تمام تر مخاطب را جذب می کنند. ضمن اینکه مردم به خاطر اینکه زمان استراحت و در خانه ماندن شان است فرصت بیشتری برای دیدن آثار همه شبکه ها دارند و می توانند کارها را با هم مقایسه کنند. مردم باید حق انتخاب داشته باشند و این در صورت تولید متنوع و پخش چند مجموعه از شبکه های مختلف فراهم می شود نه اینکه دو سریال پخش و سپس نظرسنجی کنند که کدام بهتر است.

سعادت با اشاره به اینکه گاهی شرایط و سیاست هر دوره ای صورت مساله را تغییر می دهد، بیان کرد: ممکن است در شرایط بی پولی تلویزیون همان دو سریال کافی باشد اما این در قاعده کلی جواب نمی دهد. مثلا در نوروز ۹۵ ما چند سریال داشتیم اما هیچکدام شان خیلی تاثیرگذار و ماندگار نبودند که مردم هنوز هم درباره اش حرف بزنند. به نظر من سطح کیفی سریال ها نسبت به نوروزهای گذشته پایین تر بود. پس اگر قرار باشد چندین سریال با این سطح ساخته شود بهتر است که دو کار ساخته شود با کیفیت بهتر.

بازیگر مجموعه «باغ سرهنگ» اشاره کرد: به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی تلویزیون، مدیران مساله را از این زاویه دیدند که به دو مجموعه برای ماه رمضان کفایت کردند. به هر حال همه می دانند که تولیدِ بیشتر رقابت می‌آورد و رقابت حلقه دیده شدن را تنگ تر و در عین حال جذاب تر می کند. نمی دانم دلیل اصلی تلویزیون چیست اما اگر به هر دلیلی قرار نیست سریال خوب ساخته شود بهتر است که اصلا تولید نشود. نمی دانم برای یک کار تلویزیونی خوب تا کی باید صبر کرد اما امیدوارم به زودی آثار خوبی ببینیم.

بعد از «دردسرهای عظیم» کار شاخصی نکردم

وی با اشاره به اینکه مدیوم تلویزیون را به رسانه های دیگر ترجیح می دهد، بیان کرد: من تلویزیون را خیلی دوست دارم و حتی از سینما و تئاتر هم بیشتر چون توسط این رسانه معروف شدم و فکر می کنم اثرگذاری یک بازیگر در تلویزیون به مراتب ماندگارتر و تاثیرگذارتر است چون مخاطب بیشتری دارد. سینما تکنیک است اما تلویزیون علاوه بر آن، واقعیت یک بازیگر را هم به نمایش می گذارد. مردم عادی که تلویزیون می بینند می گویند من از این بازیگر خوشم نمی آید ممکن است علتش را هم ندانند اما به دل شان ننشسته است. مردم در تلویزیون هیچ تعارفی با کسی ندارند به همین دلیل برای بازیگر کار به مراتب سخت تر است چون محبوبیت در تلویزیون راحت به دست نمی آید.

این بازیگر با ذکر اینکه در تلویزیون و نزد مردم جایگاه خوبی دارد، گفت: آرزو می کنم رسانه ملی به سر و سامانی برسد تا کارهای بهتر تولید شود و ما هم بتوانیم خوب بازی کنیم نه اینکه فقط جلوی دوربین برویم و نقشی را بازی کنیم. گاهی چیدمان همین سریال ها با بی برنامگی انجام می شود و مثلا به یکباره همه شبکه ها مجموعه هایی غم انگیز پخش می کنند یا همه شان با هم یک فرمتی از طنز را روی آنتن می برند. برای ما که تعداد شبکه های بسیار محدودی داریم خیلی مهم است که تنوع را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: تلویزیون؛ این جعبه جادویی شوخی نیست. مردم هر چقدر هم که نسبت به آن دلسرد شوند باز حواس شان هست و از یک کار خوب به شدت استقبال می کنند. من به عنوان یک بازیگر فقط امیدوارم کارها رونق بگیرد تا بازیگران از بیکاری در آیند و فکر شغل دیگر نباشند. خوشبختانه من طی این سال ها فعالیت هایم کم نبود اما کارهایی هم نبودند که بگویم خیلی راضی ام کردند. بعد از «دردسرهای عظیم» کار شاخصی نکردم که خودم را راضی کند یا مردم دوست داشته باشند.

اولین تجربه کار آیتمی

مریم سعادت که اخیرا با مجموعه «سه شو» مهمان خانه های مردم بود، اشاره کرد: آخرین کارم در تلویزیون مجموعه «سه شو» بود و فعلا کار خاصی در تلویزیون ندارم ولی قطعا اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم به آن فکر می کنم. فعلا که شرایط تولید کمی پیچیده شده است. یک سریال ملودرام اجتماعی که اتفاقا مردم هم آن را دوست دارند واقعا هزینه ای ندارد. از نظر بازیگر خوب، کارگردان مجرب و به‌نام هم کاملا تامین هستیم اما نمی دانم چرا با وجود همه این پتانسیل ها کار خوب ساخته نمی شود.

وی در پایان گفت: «سه شو» اولین کار آیتمی من بود. در مجموع از این کار نه به عنوان کار خیلی فوق العاده و حتی شاید کار ضعیف یاد کنم اما از همکارانم در این کار و فضای خوبی که پشت صحنه وجود داشت و خصوصا اواخر کار واقعا راضی بودم اما دوست دارم کارهای بهتر از این انجام دهم.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طلایی‌ترین زمان پخش سریال از نگاه خانم بازیگر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات