اعزام به عتبات عالیات در ماه رمضان چند روزه است؟

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از هفته آینده، تغییراتی در مدت زمان اقامت کاروان‌های زیارتی در کربلا و نجف داده می‌شود. خبرگزاری فارس:  با آغاز ماه مبارک رمضان از هفته آینده، مدت اقامت کاروان‌های زیارتی در عتبات عالیات دستخوش تغییر می‌شود.

با توجه به اینکه تعدادی از زائران قصد دارند تا در طول سفر و زیارت روزه خود را بگیرند و بعداً قضای آن را به جا نیاورند، مدت‌اقامت کاروان‌ها به 3 زمان 7، 14 و 21 روز تقسیم شده است.

در کاروان‌هایی که 21 روزه در عتبات عالیات حاضر می‌شوند، سفر به دو قسمت تقسیم می‌شود و زائران در هرکدام از شهرهای نجف و کربلا 10 روز اقامت می کنند تا بتوانند روزه خود را بگیرند.

در کاروان‌های 14 روزه نیز زائران انتخاب می‌کنند که حداقل 10 روز از سفر خود را در کربلا یا نجف اقامت داشته باشند و 4 روز را به علت سفر روزه نگیرند.

مزیت اقامت‌های 21 روزه در این است که زائران قطعاً شب‌های قدر را در کربلا یا نجف سپری می‌کنند. همچنین زائران می‌توانند زمان اعزام کاروان خود را طوری انتخاب کنند که در کاروان‌های 7 روزه، همزمان با شب‌های قدر و در کاروان‌های 14 روزه نیز نیمه دوم رمضان در کربلا و نجف حضور پیدا کنند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعزام به عتبات عالیات در ماه رمضان چند روزه است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات