چالش های آزادکاران روس در راه المپیک

«جامبولات تدیف» سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان روسیه پس از برگزاری رقابت های قهرمانی این کشور گفت: در رقابت های قهرمانی کشتی آزاد روسیه فقط در خصوص حضور «عبدالرشید سعدالله یف» دارنده دو مدال طلای جهان در وزن 86 کیلوگرم در المپیک 2016 ریو به جمع بندی رسیدیم و وضعیت نفرات سایر وزن ها مشخص نیست.
برخی منابع خبری روسی و فدراسیون کشتی این کشور در گزارشی از بروز تنش در رقابت های کشتی آزاد قهرمانی روسیه به نقل از سرمربی تیم ملی کشتی آزاد این کشور نوشتند: تصمیم گیری در خصوص انتخاب سایر نفرات تیم ملی کشتی آزاد روسیه برای حضور در المپیک 2016 ریو در پایان اردوی بعدی و با مشورت کادر فنی و وزارت ورزش روسیه اتخاذ می شود.
وی در مورد حضور نیافتن کشتی گیران داغستانی پس از درگیری پیش آمده در کشتی «موسکایف» و «لبدوف» در وزن 57 کیلوگرم گفت: به نظر من «موسکایف» کشتی گیر داغستانی به خاطر یک قضاوت نادرست نباید تنش ایجاد می کرد، شرکت کنندگان جمهوری های دیگر از جمله کاباردیان و چچن را به ترک مسابقات تحریک می کرد.
«تدیف» در مورد مسائل پیش آمده در وزن 57 کیلوگرم نیز گفت: ویکتور لبدوف عملکرد مناسبی داشت و شانس حضورش در المپیک بالا است، البته امتیازات موسکایف در مقابل وی از نظر ما پنهان نبود و او یکی از گزینه های ما برای حضور در المپیک بود، اما با توجه به مسائل پیش آمده و پس از تحریک تیم ها برای ترک مسابقه، او دیگر یک بازنده است.
سرمربی تیم کشتی آزاد روسیه در مورد وزن 65 کیلوگرم نیز گفت: مسابقه فینال این وزن بسیار زیبا و عملکرد نفرات برتر برای ما راضی کننده بود.
وی در مورد وزن 97 کیلوگرم افزود: بولتوکایف عملکرد خوبی مقابل حاجی مراد گاتسالوف قهرمان جهان و المپیک داشت و ثابت کرد که یک رهبر جدید برای این وزن در کشور خواهد بود.
تدیف در خصوص حضور نیافتن عبدالسلام گادیسوف قهرمان داغستانی این وزن افزود: گادیسوف برای من یک غریبه نیست و مانند برادر کوچکتر من است، اما به نظر شما با پیروزی بولتوکایف مقابل گاتسالوف دیگر جای سئوالی باقی مانده است؟
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه در مورد وضعیت سنگین وزن و حضور بلال ماخوف نیز گفت: البته بلال ماخوف پس از حضور نیافتن در رقابت های قهرمانی کشور، بیانیه ای صادر کرد که بسیار خوب بود، اما باید بگویم رفتار کشتی گیران داغستانی و تحریک دیگر شرکت کنندگان درست نبود و باید پس از مشورت با مسئولان مربوطه در این باره تصمیم گیری شود.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی کشور روسیه روزهای 7 تا 9 خرداد در شهر یاکوتسک روسیه برگزار شد.
رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- ویکتور لبدوف 2- الکساندر بوگومویف 3- جمال اوتار سلطان اف و ارژن تیوترین
61 کیلوگرم: 1- ایگور پونوماریف 2- ویکتور راسادین 3- نورجان اسکرابین و داشا شاراستپانوف
65 کیلوگرم: 1- سوسلان رامونوف 2- اسرائیل گاسیموف 3- آلان گوق و موراد نوکادیف
70 کیلوگرم: 1- زائور بیک سی داکوف 2- رادیک والیف 3- ایدوس گینیاتولین و آلبیک آکبایف
74 کیلوگرم: 1- انور گدویف 2- دنیس سارگوش 3- آتسماز ساناکویف و هوسیف سویانچایف
86 کیلوگرم: 1- آنزور اوریشف 2- الکساندر زلیکنوف 3- شامیل عبدالرحمن اف و ولادیسلاو والیف
97 کیلوگرم: 1- آنزور بولتوکایف 2- حاجی مراد گاتسالوف 3- ولادیسلاو بایتسایف و یوگنی کولومیتس
125 کیلوگرم: 1- موحاماگازی ماگمدوف 2- بخان دوکایف 3- بالدان سیژیپوف و آنزور خزریف
ورزشی**1067**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چالش های آزادکاران روس در راه المپیک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات