دادگاه تجدیدنظر بحرین علی سلمان را به 9 سال حبس محکوم کرد


دادگاه عالی تجدید نظر در بحرین امروز حکم علی سلمان را از چهار سال به 9 سال حبس افزایش داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری مرآة البحرین، دادگاه عالی تجدیدنظر بحرین امروز (دوشنبه) 30 مه 2016 به ریاست محمد بن علی آل خلیفه حکم شیخ سلمان را قرائت کرد و حکم حبس صادره علیه وی را از چهار سال به 9 سال افزایش داد.دادگاه سلمان را به تحمل مجازات حبس هفت سال درباره سه اتهام اول محکوم کرد و حکم صادره مبنی بر حبس دو ساله وی در زمینه اتهام چهارم را تایید کرد.دادگاه عالی کیفری بحرین پیش از این شیخ سلمان را از اتهام تلاش برای سرنگونی رژیم آل خلیفه مبرا دانست اما وی را به اتهام تحریک به خشونت و اهانت به وزارت کشور به دو سال حبس و به اتهام عدم پیروی از قوانین نیز به دو سال حبس دیگر محکوم کرد.
این در حالی است که مردم بحرین در حمایت از وی در نقاط مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.
معترضان در حالی که تصاویر شیخ سلمان را در دست داشتند، شعارهایی در راستای آزادی فوری وی سر دادند.
ده‌ها تن از حامیان شیخ سلمان مقابل ساختمان جمعیت الوفاق در منطقه الزنج در جنوب شهر منامه برای اعلام مخالفت خود با محاکمه وی تجمع کردند.
در جلسه قبلی وکیل مدافع شیخ سلمان طرح دعوی که به درخواست برائت وی خاتمه یافت.
شیخ سلمان نیز در جلسه دادگاه بر پایبندی خود به حفظ وحدت ملی، جلوگیری از خشونت و تابعیت از قانون اساسی کشور تاکید کرد. این در حالی است که دادستانی خواستار اعمال مجازات‌های سنگین‌تر برای او شد.
هیات وکلای مدافع شیخ سلمان در جلسه قبلی با طرح شکایتی آزادی وی و لغو تمامی اتهاماتش را خواستار شد.
طبق آنچه در شکایت هیات وکلای مدافع شیخ سلمان آمده است: سخنان وی به صورت کامل به دادگاه منتقل نشده و همین امر سبب شده است سخنان وی برخلاف محتوای کلامش انعکاس داده شود.
این هیات در شکایت خود افزود: آنچه در سخنان شیخ سلمان همواره بر آن تاکید شده پایبندی‌اش به قانون اساسی کشور است.
دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در جلسه دادگاه بر پایبندی خود به مسالمت آمیز بودن فعالیت‌هایش و پیروی از قانون اساسی کشور تاکید کرد و گفت: من خواستار حفظ حقوق شهروندی و سیاسی و موارد ذکر شده در قانون حمایت از حقوق بشر و دیگر منشورها و توافقنامه‌های عربی و بین‌المللی مربوطه هستم. در راس این موارد، حق آزادی بیان حق تجمع مسالمت آمیز و حق تشکیل جمعیت‌ها وجود دارد من این فعالیت‌ها را با رعایت ضوابط ذکر شده در توافقنامه‌های بین‌المللی انجام دادم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادگاه تجدیدنظر بحرین علی سلمان را به 9 سال حبس محکوم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات