اپوزیسیون عراق در پاریس تشکل سیاسی جدید تشکیل دادند


اپوزیسیون عراق از تاسیس یک تشکل سیاسی جدید تحت عنوان "طرح ملی عراق" در جریان نشست دو روزه‌ خود در پاریس خبر داد و خواهان برگزاری کنفرانسی بین‌المللی درباره عراق شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، در بیانیه‌ای که گروه‌های اپوزیسیون عراق در پایان نشست خود طی روزهای شنبه و یکشنبه منتشر کردند، از تاسیس تشکل سیاسی جدیدی خبر دادند که به مثابه یک نظام سیاسی جامع از مخالفان عراقی و نقطه شروع تاریخی است که هدفش آغاز یک روند سیاسی ملی مبتنی بر اصول جدید جهت مقابله با افراط‌گرایی، سهمیه‌بندی و مبارزه با تمامی اشکال تروریسم و هرگونه وابستگی به نیروهای خارجی است.
در این بیانیه آمده است، دیگر امکان ادامه روند سیاسی فعلی در عراق وجود ندارد و همین امر دلیل اصلی رنج و سختی‌های مردم عراق، ورود تروریست‌ها به کشور و وخامت اوضاع و نبود امکانات و امنیت در عراق است.
جمال الضاری، رئیس سازمان "سفیران صلح"، از چهره‌های اپوزیسیون عراق در این رابطه گفت: مردم عراق حق دارند مسال خود را به جامعه جهانی منتقل کنند و در صورتی که ما در برگزاری این کنفرانس موفق شویم، به معنای آن است که ما در مسیر درست حرکت می‌کنیم، ما گفتگو درباره روند سیاسی فعلی در کشور که شکست خورده و فساد آن را بلعیده است، صلاح نمی‌دانیم.
الضاری ادامه داد:‌ داعش سازمانی تروریستی است و اقدامات طائفه‌گرایانه تروریسم را در عراق تغذیه کرد. ما در راستای رهایی عراق از تمامی اشکال تروریسم تلاش می‌کنیم.
تشکل موسوم به "طرح ملی" متشکل از مخالفان عراقی در تبعید و مخالفان در داخل عراق است که در میان آنها تعداد زیادی از چهره‌های اهل تسنن عراق نیز دیده می‌شوند. از جمله چهره‌هایی که در این نشست شرکت کردند، انور معاویه، رهبر ایزد‌ی‌های عراق است.
پس از آنکه دولت بغداد هیاتی امنیتی را به پاریس برای ممانعت از برگزاری این کنفرانس اعزام کرد، برگزارکنندگان کنفرانس مذکور مجبور شدند کنفرانس مذکور را دو هفته به تاخیر بیندازند.
شرکت‌کنندگان در این کنفرانس معتقدند عراق از فسادی که همزمان بلای جان سیاست و اقتصادش شده رنج می‌برد و پناه بردن دائم عراق به راه‌حل امنیتی و نظامی با گرایش طایفه‌ای که دیگر بر کسی پنهان نیست، از دیگر مشکلات عراق است.انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اپوزیسیون عراق در پاریس تشکل سیاسی جدید تشکیل دادند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات