درخواست پرستاران از مجلس دهم/ قانون ۹ ساله اجرایی شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نظام پرستاری، وحید نصیری، اظهارداشت: جامعه پرستاری از مجلس دهم انتظار دارد که وظیفه نظارتی خودش را برای اجرایی شدن قوانین حوزه پرستاری، به خوبی انجام دهد.

وی با اشاره به تصویب دو قانون ارتقای بهره وری نیروهای بالینی نظام سلامت و تعرفه گذاری خدمات پرستاری، تاکید کرد: قانون ارتقای بهره وری در دولت نهم اجرایی شد اما متاسفانه به صورت کامل اجرا نشده و همه مشمولین ماده ۱۶ قانون نظام پرستاری را شامل نمی شود.

نصیری با انتقاد از اینکه بند مشاغل سخت و زیان آور قانون ارتقای بهره وری نیروهای بالینی نظام سلامت به صورت کامل اجرایی نشده است، افزود: متاسفانه در وزارت بهداشت دولت یازدهم به دنبال حذف و مشروط کردن برخی از بندهای این قانون هستند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای عالی سازمان نظام پرستاری در ادامه به تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که در تابستان سال ۸۶ تصویب شده است اشاره کرد و اظهارداشت: اجرای قوانینی که به تایید شورای نگهبان می رسد، وظیفه دولت است. در حالی که وزارت بهداشت دولت یازدهم، اجرای این قانون را برای خود «حق» می داند.

نصیری با عنوان این مطلب که همه ساز و کارهای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری فراهم شده است، گفت: متاسفانه دولت یازدهم عزمی برای اجرای این قانون ندارد.

وی افزود: انتظاری که از مجلس دهم داریم، این است که وظیفه نظارتی و پیگیری مصوبات خودشان را به نحوه احسن انجام دهند. زیرا، مردم با هزاران امید به آنها رای داده اند که شاهد اجرای قانون باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست پرستاران از مجلس دهم/ قانون ۹ ساله اجرایی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات