تولید ۱۸ نوع داروی نوترکیب در ایران/حضور در بازارهای جهانی

دکتر مجید شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در حال حاضر داروهای بیوتکنولوژی ایران به لحاظ کیفیت و قیمت برای داشتن سهم از بازارهای جهانی با یکسری از کشورهای صاحب تکنولوژی در رقابت بسر می برد و همچنین برخی از شرکت های عضو انجمن بیوتکنولوژی در مناقصه های جهانی حضور دارند.

این فوق تخصص ژن درمانی با بیان اینکه صنعت بیوتکنولوژی بر گرفته از دانش زیستی برای بهبود کیفیت زندگی و ادامه حیات است، افزود: امروزه برای درمان بیماری های مختلف از دانش بیوتکنولوژی استفاده می شود بدین ترتیب اغلب بیماری ها در حوزه پزشکی از جمله سرطان، بیمار های عفونی، قلبی، ریویی و متابولیک با کمک دانش بیوتکنولوژی درمان می شود.

وی در خصوص وضعیت صنعت بیوتکنولوژی در کشور گفت: با توجه به شرایط کنونی و قرار گرفتن در مقابل تحریم ها، صنعت داروهای بیوتکنولوژی طی سال های گذشته در سطح پژوهش، تولید و آموزش پیشرفت مناسبی داشته و هم اکنون ۱۸ نوع داروی نوترکیب با استفاده از دانش زیست فناوری(بیوتکنولوژی) توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود.

شهبازی در ادامه با عنوان این مطلب که آینده درخشانی پیش روی صنعت بیوتکنولوژی دارویی ایران قرار دارد، افزود: صنعت بیوتکنولوژی دارویی ایران در این سال ها توانسته پا به پای دنیا حرکت کند و غیر ممکن ها را ممکن کند و از برخی موانع عبور کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید ۱۸ نوع داروی نوترکیب در ایران/حضور در بازارهای جهانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات