هاشمی: دوستان ریزش گزارش مالی را می‌خواستند که اساسنامه اجازه نمی‌داد

کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در جلسه امروز دوستان بحثی داشتند که ریز گزارشات مالی را در اختیارشان قرار دهیم که ما هم در این مورد مشکلی نداریم اما اساسنامه چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار ورزرشی خبرگزاری تسنیم، کیومرث هاشمی در پایان مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در خصوص برگزاری این نشست اظهار داشت: امروز شاهد این بودیم که مجمع کمیته ملی المپیک با حضور حداکثری اعضا برگزار شد البته تعدادی از دوستان هم که حضور نداشتند در خارج از کشور بودند به همین دلیل نتوانستند در این برنامه شرکت کنند.

وی ادامه داد: سرپرست‌های کاروان‌های اعزامی ایران به بازی‌های المپیک و پارالمپیک گزارشی را در خصوص روند طی شده و اقداماتی که تاکنون انجام داده‌اند ارائه دادند و در کل به نظرم مجمع خوبی بود.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به موارد مطرح شده در خصوص بحث بودجه و اعداد و ارقام خاطرنشان کرد: از طرف سازمان مدیریت رقم خوبی اعلام شده و پس از آن توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است که جای تشکر از دولت محترم دارد اما درخواست ما این بوده است که بودجه 6،7 ماهه ابتدای سال را به صورت یک‌جا به ما بدهند تا آنها را به فدراسیون‌های‌مان بدهیم.

هاشمی با بیان اینکه دغدغه‌های فدراسیون‌ها در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، گفت: خدا را شکر فضای کنونی فضای خوبی است و با توجه به عنایتی که دولت محترم دارد، امیدواریم که شرایط به روند خود ادامه دهد.

وی ادامه داد: در خصوص بحث بودجه براساس تخصیص‌هایی که به ما ارائه داده شده است و بر معیار همان اولویت‌هایی که داشته‌ایم سعی کردیم حمایت‌هایی را از فدراسیون داشته باشیم. دولت محترم توجه ویژه‌ای به ورزش داشته و من از این بابت تشکر می‌کنم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص مواردی که درباره حسابرسی در نشست امروز مطرح شد، خاطرنشان کرد: ابهامی وجود نداشت. ما براساس اساسنامه اقدامات را پیگیری کردیم و بر اساس اساسنامه جدید هم شخصی را به عنوان حسابرس در راستای بررسی حساب‌های مالی معرفی کردیم، البته دوستان بحثی داشتند که ریز این گزارشات را در اختیارشان قرار دهیم که ما هم در این مورد مشکلی نداریم اما اساسنامه چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهد، هر چند که تکرار می‌کنم مشکلی در این باب وجود ندارد. در ادامه این نشست هم حسابرسی مشخص شد تا موارد سال‌های 93 و 94 را مورد بررسی قرار دهد.

هاشمی گفت: مواردی هم در خصوص اصلاح اساسنامه مطرح شد و نقطه‌ نظر دوستان مدنظر قرار گرفت و ما سعی می‌کنیم آنها را در اساسنامه مدنظر قرار دهیم.

وی در خصوص بحث استخدام ورزشکاران المپیکی تاکید کرد: هر چیزی که کمک می‌کند تا باعث ایجاد انگیزه در ورزشکاران شود تا مدال‌های خوش‌رنگی را بگیریم از آن دریغ نمی‌کنیم. یکی از موضوعات هم همین بحث استخدام است. ورزشکاران نگران این هستند که اگر دوران قهرمانی‌شان تمام شد چه اتفاقی برای‌شان رخ می‌دهد که کمیته ملی المپیک هم اعلام کرد قهرمانان المپیکی به استخدام وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در خواهند آمد که دیگر در این خصوص انتخاب با خودشان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هاشمی: دوستان ریزش گزارش مالی را می‌خواستند که اساسنامه اجازه نمی‌داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات