مخالفت سازمان جنگل‌ها با جاده‌کشی در جنگل‌های مازندران


در حالی که طرح تعریض و مرمت جاده پارک ملی جنگلی پابند شهرستان نکاء با مخالفت محیط زیست مازندران متوقف شده است، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز مخالفت سازمان متبوعش را در این زمینه اعلام کرد.
خداکرم جلالی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با هرگونه احداث جنگل در مناطق جنگلی و پارک‌های ملی که باعث از بین رفتن درختان و پوشش جنگلی شود، مخالف بوده و در این زمینه با سازمان حفاظت محیط زیست هم نظر است.
وی با بیان اینکه حفاظت از پارک‌های ملی در حیطه اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد، افزود: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز در مواردی که منجر به تخریب محیط جنگلی شود، مخالف راه‌سازی بوده و نظر خود را همواره اعلام می‌کند.
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: اگر عرصه‌های منابع طبیعی و جنگلی از بین بروند، دیگر قابل جبران نیستند یا اینکه به سختی می‌توان آن را جبران کرد و به همین دلیل است که براساس قانون احداث جاده‌ها یا دیگر طرح‌های توسعه‌ای باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشند و چنین طرح‌هایی در شورای عالی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار می‌گیرند.
به گزارش ایسنا، چندی است پیشنهاد طرح‌هایی برای ساخت جاده‌ یا احیای جاده قدیمی در پارک ملی پابند بهشهر موجب کشمکش میان دوستداران محیط زیست و مسئولان شهرستانی شده است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفت سازمان جنگل‌ها با جاده‌کشی در جنگل‌های مازندران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات