رشد فراتر از پیش‌بینی اقتصاد فرانسه در سه‌ماهه نخست 2016

اقتصاد فرانسه در سه‌ماهه نخست سال 2016، بیش از برآورد اولیه رشد کرده که این موضوع ناشی از بهبود سرمایه‌گذاری‌های مشترک بوده است.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، دفتر ملی آمار فرانسه اعلام کرد: رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست سال 2016 به 0.6 درصد افزایش یافته که بیش از برآورد 0.5 درصدی 29 آوریل بوده است.
بهبود رشد در سه ماهه نخست، خبر خوبی برای فرانسوا اولاند خواهد بود. این در حالی است که رئیس‌جمهور فرانسه در تلاش برای سخت‌تر کردن قانون کار این کشور و بهبود اشتغال‌زایی است. رئیس‌جمهور سوسیالیست فرانسه بارها اعلام کرده که رشد در حال شتاب‌گیری و بیکاری نیز رو به کاهش است. اولاند در هفته‌های اخیر اما با جنبش اعتراضی مواجه شده که موجب مسدود شدن بنادر و پالایشگاه‌های این کشور شده است.
رشد فراتر از پیش‌بینی اقتصاد فرانسه در سه‌ماهه نخست 2016
گزارش GDP روز دوشنبه فرانسه نشان داد که سرمایه‌گذاری کسب‌وکار در سه‌ماهه نخست به جای برآورد رشد 1.6 درصدی، 2.4 درصد افزایش یافته است که به دلیل کمک 40 میلیون یورویی ناشی از کاهش مالیات در چهارسال و معافیت مالیاتی کوتاه‌مدت شرکت‌ها بوده است. هزینه‌ مصرف‌کننده نیز رشدی یک درصدی داشته در حالی که در گزارش اولیه پیش‌بینی رشد 1.2 درصدی آمده است. نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد بهبود اقتصادی برای نخستین بار از زمان روی‌ کار آمدن اولاند در چهار سال پیش، وارد بازار کار شده است. نرخ بیکاری برای دومین بار متوالی کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال اخیر رسیده است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد فراتر از پیش‌بینی اقتصاد فرانسه در سه‌ماهه نخست 2016» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات