شگرد جدید برای دستبرد به حساب‌ یارانه خانوارها +تصاویر

برخی افراد سوء استفاده گر به بهانه جلوگیری از قطع یارانه افراد درصدد خالی کردن حساب بانکی برخی یارانه بگیران برآمده‌اند. خبرگزاری فارس: در پی اتفاقی که به واسطه نقص فنی در فهرست یارانه بگیران پست بانک در جریان واریز یارانه اردیبهشت 95 روی داد و یارانه این افراد با چند ساعت تاخیر واریز شد، برخی افراد کلاهبردار از این اتفاق سوء استفاده کرده و در صدد کلاهبرداری از شهروندان افتاده‌اند.

شگرد جدید برای برای دستبرد به حساب‌ یارانه خانوارها +تصاویر

پیامک کلاهبرداری یارانه‌ای

آقای تاجیک یک شهروند مشمول یارانه نقدی که حساب یارانه‌ای او در بانک سپه است، در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: از روز گذشته 4 پیامک به این مضمون دریافت کرده است که اگر ظرف 24 ساعت فرم زیر با آرم و صفحه (جعلی) پست بانک را تکمیل و به نشانی (یارانه‌ها دات کام ) ارسال نکند، این امر به منزله انصراف از دریافت یارانه تلقی شده و یارانه وی و خانوارش قطع خواهد شد.

شگرد جدید برای برای دستبرد به حساب‌ یارانه خانوارها +تصاویرپیامک کلاهبرداران یارانه‌ای

در این پیامک از افراد خواسته شده نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره 16 یا 19 رقمی کارت بانکی، رمز اینترنتی، شماره شناسایی دوم cvv2 ، تاریخ انقضای کارت و شماره تلفن همراه (یعنی همه ابزارهای سوء استفاده از کارت بانکی افراد برای خالی کردن حساب بانکی) را درخواست کرده‌اند، ممکن است عده ای هم فریب این افراد سوء استفاده‌چی را بخورند و از ترس حذف یارانه این اطلاعات را ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس سایتهای معتبر سازمان هدفمندسازی یارانه ها به نشانی http://www.hadafmandi.ir/ و سامانه استعلام یارانه و ثبت و رسیدگی به درخواستها به نشانی http://www.yaraneh10.ir/prs/ در دسترس شهروندان است و اگر چنانچه مشکلی پیش آمد، ابتدا به بانک مربوطه مراجعه کرده و یا به این سامانه‌ها مراجعه کنند و از دادن اطلاعات شخصی کارت بانکی خود به افراد نا شناس خودداری کنند.

این پیامک از سامانه 98901479338 برای این شهروند ارسال شده است.

شگرد جدید برای برای دستبرد به حساب‌ یارانه خانوارها +تصاویر
آرم و صفحه جعلی پست بانک برای کلاهبرداری یارانه‌ای

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شگرد جدید برای دستبرد به حساب‌ یارانه خانوارها +تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات