آیت الله علوی گرگانی: مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند

به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه در دیدار فرماندهان عقیدتی و نظارت بسیج وزارتخانه ها و ادارات سراسر کشور افزود: پذیرش مسئولیت و انجام کارها در نظام جمهوری اسلامی برای افراد تعهد آور است و تنها به ساعت اداری محدود نمی شود.
وی ادامه داد: فرصت خدمتگزاری به مردم یک نعمت الهی است که مسئولان باید با عمل کردن به وظیفه های خود شکر این نعمت را به جای آورند.
آیت الله علوی گرگانی درادامه با بیان اینکه انفاق در اسلام تنها به مسائل مالی محدود نمی شود گفت: مسئولان می توانند با رعایت تقوای الهی و به یاد داشتن معاد در مسیر رشد و توسعه کشور گام بردارند و به مسئولیت های سنگین خود عمل کنند.
وی با اشاره به اینکه قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) بهترین راهنمای مسئولان در انجام کارها هستند بیان کرد: پذیرش مسئولیت در حوزه های مختلف و به ویژه نهاد تاثیر گذار بسیج، برای متولیان سنگین است اما آن ها می توانند با عمل به توصیه های قرآن و احکام اسلام از عهده این وظیفه های دشوار و حساس برآیند.
وی افزود: مسئولان رده های مختلف بسیج باید همواره به وظیفه نظارتی خود عمل کنند و در همه زمان ها مراقب باشند تا عملکرد مجموعه زیر نظر آن ها مطابق هدف های نظام جمهوری اسلامی باشد و به آن آسیبی وارد نسازد.
آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه ارزشیابی از عملکرد افراد در جامعه اقدام خوبی است که ریشه در مکتب اسلام دارد، ادامه داد: مناسب است در تمام بخش های جامعه از جمله نظام اداری کشور، بر اساس معیارهای مشخص از عملکرد مسئولان به صورت مستمر ارزشیابی به عمل آید تا افرادی که در مسیر ارزش ها و هدف ها حرکت کرده اند تشویق شوند و به کسانی که کوتاهی کردند برای جبران اشتباه ها هشدارهای لازم داده شود.
استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: پذیرش مسئولیت به اندازه ای سنگین است که وجود مبارک پیامبر اسلام (ص) که تمام اقداماتشان بر اساس دستورات خداوند بود نیز از برعهده گرفتن آن نگران بودند و ایشان در جایگاه رسالت تمام تلاش خود را برای هدایت مردم به کار گرفتند.
وی با بیان خاطره ای از سیره اهل بیت (ع) بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) گاهی یاران خویش را مورد امتحان قرار می دادند تا آن ها را متوجه معاد و زمان پاسخ گویی اعمال کنند؛ بنابراین لازم است مسئولان ما در انجام کارهای خود مراقبت داشته باشند و در عمل به وظایف خود کوتاهی نکنند.
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی با وجود مشکل های موجود، امروز مهمترین و بهترین نظام در سطح بین الملل است که در مسیر اجرای احکام دین و آیین اسلام تلاش می کند و این مطلب نشان دهنده حساسیت عملکرد مسئولان کشور در حوزه های مختلف است.
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج کارمندان، وزارتخانه ها و ادارات کشور نیز پیش از سخنان آیت الله علوی گرگانی گفت: نهاد بسیج در دستگاه ها و سازمان های مختلف حضور دارد و اعضای آن تلاش می کنند فرهنگ دینی، ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل همچون ولایت فقیه در سطح ادارات بیش از گذشته ترویج شود.
حجت الاسلام امیر حسین شاهانی بیان کرد: بسیجیان در مسیر گسترش فرهنگ اسلامی و سیره اهل بیت (ع) همواره با عالمان دین در ارتباط بودند تا از راهنمایی های آن ها استفاده کنند و از انحراف ها به دور باشند.
وی افزود: شهر مقدس قم که با وجود بارگاه معنوی حضرت معصومه (س) و حوزه های علمیه به محل حضور مراجع تقلید و عالمان برجسته تبدیل شده بهترین مکانی است که در آن می توان از توصیه های بزرگان دین بهره مند شد و به همین خاطر امروز بسیجیان از سراسر کشور در بیت مرجعیت حضور یافته اند.
/7405/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله علوی گرگانی: مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات