برگزاری نخستین دادگاه به صورت ویدئوکنفراس در کرمان

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، حمید خالقی افزود: برای نخستین مرتبه در کشور جلسه دادرسی شعبه 10دادگاه تجدیدنظر استان کرمان به ریاست قاضی جلالی با طرفین و وکلای پرونده در شهرستان زرند که تجدید نظر خوانده زندانی بود به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
وی یادآور شد: در قانون جدید آئین دادرسی کیفری جدید، دادرسی به صورت الکترونیک و ویدئوکنفرانس دیده شده است.
وی افزود: با توجه به پهناور بودن استان کرمان و در راستای کاهش مشکلات و هزینه ها در انتقال زندانیان به مرکز استان برای حضور در جلسات رسیدگی دادگاه و همچنین سرعت بخشی به فرآیند رسیدگی به پرونده ها، برگزاری جلسات دادگاه به صورت ویدئوکنفراس ضرورت دارد.
این مقام قضائی تصریح کرد: امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت فناوری اطلاعات در شهرستان های استان کرمان از این پس، حداقل دادگاه های تجدیدنظر که یک طرف آن زندانی خارج از شهر کرمان است، از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شود.
7440/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری نخستین دادگاه به صورت ویدئوکنفراس در کرمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات