جولان متکدیان بیگانه در شهر

در ادامه این مطلب آمده است:یکی از این روزها که برای خرید به مرکز شهر رفته بودم با صحنه های بسیار عجیب و زشتی روبرو شدم.زن و بچه‌هایی با صورت‌های چرک و آلوده مشاهده نمودم.
تا به هریک از انها نزدیک می شوی همگی دستشان را به علامت پول خواستن نزدیک می کنند. برخی از آنها فارسی نمی فهمند فقط کلمه پول را یادگرفته بودند یکی از آن‌ها که آن طرف خیابان مشغول بود به من نزدیک شد ایرانی خوب صحبت می‌کرد، مشخص بود زمان زیادی است که به ایران آمده: از او پرسیدم چرا به این جا آمده‌اید در کمال تعجب گفت اصلا دوست ندارم در کشور خودم باشم.
وقتی ایرانی‌ها این قدر مهربان هستند و به من کمک می‌کنند چرا باید به کشورم برگردم و باز طعم گرسنگی و فقر را تحمل کنم:گفتم یعنی کمک‌های مردم آن‌قدر زیاد هست که خرج زندگی، بچه‌داری، خورد و خوراکتان تامین شود و طعم گرسنگی را نکشید. گفت بله کفاف همه اینها را می دهد.
یک سوال در ذهنم قوت گرفت که این متکدیان که غالبا به صورت فصلی وارد شهر می‌شوند چگونه و با چه مجوزی وارد کشور شده اند چرا همه کشورها قانون دارند ولی در کشورما هیچ‌ قانونی در این زمینه وجود ندارد و دروازه‌‌های کشورما به روی همه باز است؟ اگر کسی از ایران بخواهد غیرقانونی وارد یک کشور اروپایی شود، فقط وارد ترکیه شود، به شدت با او برخورد می‌شود، حتی اگر بخواهد وارد افغانستان هم شود علاوه بر جریمه‌ مالی به حبس نیز محکوم می‌شود. حالا این نظارت در کشور به چه شکل اجرا می‌شود که همه ساله این همه مهاجر افغانی و پاکستانی وارد کشور و استان‌ها می‌شوند و به شکل گردشی در شهرها می‌چرخند.
در حالی که برخی از آنها ناقل بیماری‌های خطرناک و عجیبی هم هستند. چه کسی مسئول جوابگویی به این معضل بزرگ اجتماعی است.
برخی می گویند که جمع آوری این متکدیان وظیفه شهرداری است. برخی دیگر این وظیفه را بر عهده بهزیستی می گذارند. اما من می گویم این خارجی ها چگونه وارد مملکت شده اند و چرا در مورد اخراج انها کاری صورت نمی گیرد.
جمع اوری متکدیان ایرانی وظیفه دستگاه مربوطه بخصوص شهرداری و بهزیستی است لاکن این افرادی که در باره انها صحبت می شود خارجی هستند و از مرزهای کشور وارد شهرها شده اند. چه باندی انها را وارد می کند؟ ایا این باندهای مافیایی قابل شناسایی نیستند؟ آیا نمی شود انها را دستگیر کرد؟ حال جای سوال اینجاست این متکدیان چگونه وارد کشور می شوند؟ چگونه آزادانه در شهر فعالیت می کنند و کسی با آنها کاری ندارد؟
داستان متکدیان ایرانی که جای خود دارد و هرگز تمام نمی شود. متکدیانی که مشکلات انان مشابه همدیگر است. مسافرم و در این شهر غریب هستم، کیف پولم را زده‌اند، کرایه راه ندارم، لطفاً به من کمک کنید. بچه‌ام مریضه و توی بیمارستان بستری است، شوهرم مرده و مستاجرم، برای رضای خدا کمکم کنید.
کلیه‌هایم عفونت کرده و دیالیزی هستم، با مادر مریضم در گوشه‌ای از خرابه‌های شهر روزگار می‌گذرانیم، هیچ سرپناهی نداریم، الهی پول دوا و دکتر ندهید، به ما کمک کنید. این مطالب تنها بخشی از نیازهای متکدیانی است که هرروز درگوشه و کنار این شهر می‌بینیم .
مسولان مرتبط با موضوع بیاییم برای یکبار و برای همیشه این معضل اجتماعی را جمع کنیم تا دیگر شاهد این همه متکدی در سطح شهر نباشیم.
6045

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جولان متکدیان بیگانه در شهر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات