طالبان ادعا کرد راه قندهار - ارزگان افغانستان در تصرف نیروهای این گروه قرار دارد

به گزارش ایرنا، «قاری محمدیوسف احمدی» در این اطلاعیه ها گفته است که ما عضوی به نام آنچه که به عنوان مسئول کمیسیون نظامی طالبان در استان ارزگان و استاندار این گروه برای استان هلمند در رسانه ها از آن یاد شده، نداریم.
به گفته وی، استاندار خودخوانده طالبان برای استان هلمند زنده است و دو روز قبل وفاداری خود را به «هبت الله آخوندزاده» رهبر جدید این گروه اعلام کرده است.
منابع افغان در دو روز گذشته از کشته شدن رئیس کمیسیون نظامی طالبان در استان ارزگان و استاندار خودخوانده طالبان برای استان هلمند خبر داده و اعلام کردند که نیروهای دولتی توانسته اند راه ارزگان - قندهار را از تصرف طالبان خارج و آن را باز کنند.
آخوندزاده سه روز بعد از مرگ «اختر محمد منصور» رهبر پیشین طالبان که بامداد شنبه براثر حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی در منطقه «دالبندین» شهر کویته پاکستان کشته شد، برجای وی تکیه زد.
احمدی در اطلاعیه دیگری ضمن تایید خبر حمله نظامیان افغان به نیروهای طالبان برای بازشدن راه ارزگان – قندهار اما گفته است که نیروهای این گروه عقب نشینی تاکتیکی کرده بودند، اما روز یکشنبه به مواضع خود بازگشته اند.
گروه طالبان پیش از مرگ اختر منصور، از اول فروردین امسال عملیات تاره ای به نام «عمری» را در افغانستان راه اندازی کرد و ژنرال «قدمشاه شهیم» فرمانده ارتش افغانستان در واکنش به راه اندازی این عملیات گفت که طالبان چندین سال است که سرگرم تحرک نظامی هستند و نامگذاری عملیات جدید بیشتر مصرف تبلیغاتی دارد.
فرمانده ارتش افغانستان گفت که گروه طالبان مدت هاست که درصدد تصرف سرزمین هستند، اما در سراسر افغانستان سرکوب شده اند و به همین خاطر به عملیات انتحاری و کشتن مردم بی گناه روی آورده اند.
اساق**1610**1392

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طالبان ادعا کرد راه قندهار - ارزگان افغانستان در تصرف نیروهای این گروه قرار دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات