حبس رهبرشیعیان بحرین به 9سال افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیخ سلمان در ژوئیه 2015 به اتهام تحریک به خشونت محکوم شد؛ حکمی که انتقاد شدید گروه های حقوق بشر، آمریکا و جمهوری اسلامی را به همراه داشت.
جامعه الوفاق حکم روز دوشنبه را به عنوان اقدامی 'غیرقابل قبول و فتنه انگیزانه' محکوم و تصریح کرد که این اقدام بحران سیاسی بحرین را عمیق تر از قبل می کند.
شیخ علی سلمان در دسامبر 2014 بازداشت و در دادگاه سال قبل از اتهام براندازی نظام پادشاهی این کشور تبرئه شد، اما دادگاه وی را به تلاش علیه حکومت آل خلیفه متهم کرد.
الوفاق پیش از این بزرگترین فراکسیون پارلمانی بحرین بود. این فراکسیون در فوریه 2011 در اعتراض به خشونت و سرکوب معترضان توسط نظام استبدادی آل خلیفه، پارلمان بحرین را را ترک کرد.
کشور کوچک اما راهبردی بحرین از سال 2011 که با همدستی عربستان اعتراض های گسترده مردمی به رهبری اکثریت شیعی این کشور را سرکوب کرد، دستخوش ناآرامی شده است. معترضان خواستار اجرای اصلاحات سیاسی و اقتصادی هستند.
به رغم سرکوب های صورت گرفته در خیزش مردمی سال 2011 ان یکشور همچنان شاهد درگیری میان پلیس و شیعیان ساکن روستاهای اطراف منامه است.
خاورم**9156**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حبس رهبرشیعیان بحرین به 9سال افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات