شخصیت پاکستانی: آموزه های امام خمینی(ره)، راه برون رفت از مصائب جهان اسلام است

علامه 'راجا ناصر عباس جعفری' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت در آستانه سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران گفت: امام راحل الگوی بارز ایستادگی، اطمینان و مقاومت برای نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای تمام مستضعفان جهان هستند.
وی که این روزها در اعتراض به کشتار شیعیان در پاکستان، دست به اعتصاب غذا و تحصن مقابل باشگاه خبرنگاران در شهر اسلام آباد زده است، گفت: کارنامه تاریخی و درخشان رهبر کبیر ایران در مسیر مبارزه علیه قدرت های استکباری، مقاومت در برابر حکومت ظالم وقت و دفاع از آرمان های مردم ایران به ویژه حمایت از حقوق ملت های مظلوم جهان از جمله ملت مظلوم فلسطین، هیچ گاه فراموش نخواهد شد و با سپری شدن زمان، یاد و خاطره امام راحل در دل ملت های آزاده جهان جاویدان می ماند.
علامه جعفری گفت: امام خمینی (ره) هویت اصیل اسلامی و خودباوری را به مسلمانان جهان بازگرداند و جهان اسلام را از خواب غفلت بیدار کرد.
وی تاکید کرد: امروز اگر مردم فلسطین تنها نیستند و عالم اسلام برای مقاومت در برابر تجاوز رژیم نامشروع صهیونیستی خود را در کنار ملت مظلوم فلسطین قرار داده اند، این دستاورد بزرگ مرهون تلاش های امام راحل برای زنده ماندن مبارزات مردم فلسطین علیه اشغالگری و تاکید ایشان برای دفاع از حقوق ملت های مظلوم جهان از جمله مردم بی دفاع فلسطین است.
این شخصیت مذهبی پاکستان گفت: زمانی که قدرت های استکباری با استفاده از دسیسه های شیطانی خود بذر نفاق میان فرق مذهبی می افکنند و به دنبال تفرقه میان امت اسلامی بودند، امام خمینی (ره) پرچم وحدت را بین مسلمانان برافراشت و همواره تاکید داشت که تنها راه برای دفع توطئه های شیطانی استکبار، اتحاد و یکپارچگی میان اقوام و ملت های اسلامی است.
وی تاکید کرد: با وجود گذشت چندین سال از رحلت امام خمینی(ره)، بیانات، فتوا ها، رهنمودها، آموزه ها و اقدامات عملی و ارزشمند امام راحل (ره) حتی امروز هم راهگشا است و اگر بدرستی مورد توجه جوامع و رهبران اسلامی جهان قرار گیرد، راه برون رفت از مصائبی که امروز جهان اسلام با آن مواجه است، فراهم خواهد شد.
علامه راجا ناصر عباس جعفری با اشاره به عملکرد ضعیف برخی از کشورهای اسلامی برای دفاع از حقوق ملت های اسلامی و توجه نداشتن به ضرورت حفظ وحدت در جهان، به انتقاد از برخی حاکمان کشورهای جهان اسلام و همراهی آنان با توطئه های قدرت های استکباری و رژیم های نامشروع پرداخت و گفت: امروز عربستان بیشترین نقش منفی را در تخریب چهره رحمانی و صلح دوست اسلام دارد و اقدامات حکام سعودی، خواسته یا ناخواسته، در راستای ضرر رساندن به دین مبین اسلام است.

** انتقاد از رویکرد عربستان در موضوع حج
وی با اشاره به نتایج مذاکرات اخیر میان مسئولان ایران و عربستان درباره مسئله حج امسال گفت: سعودی ها این بار هم مسیر ضربه زدن به وحدت جهان اسلام و رویارویی میان امت اسلامی را در پیش گرفته اند. آنان باید در بارگاه خداوند نسبت به کشتار بی گناه هزاران نفر از حاجیان طی حج سال گذشته در سرزمین وحی جوابگو باشند.
علامه جعفری تاکید کرد: تمام منطقه و دنیا می داند که حکام سعودی گرایش تکفیری و تفرقه افکنانه دارند و برای حفظ و تقویت جایگاه خود، می خواهند جهان اسلام را دچار هرج و مرج و عدم ثبات کنند.
وی افزود: رویکرد و سیاست های عربستان سعودی حول محور شیعه ستیزی و ایران ستیزی و در مجموع سیاست هایی اسلام ستیزانه است.
این سیاستمدار پاکستانی گفت: آل سعود همیشه دروغ می گوید، آنان همیشه در قبال ایران و در مذاکره با جمهوری اسلامی روش دروغ و بهانه تراشی را در پیش می گیرند.
وی تاکید کرد: آل سعود صلاحیت و لیاقت لازم را برای عهده دار بودن مسئولیت اداره حرمین شریفین و انجام مراسم حج را ندارد.
آساق*274**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شخصیت پاکستانی: آموزه های امام خمینی(ره)، راه برون رفت از مصائب جهان اسلام است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات