خاطره ضدآمریکایی کیارستمی برای ضرغامی

عباس کیارستمی در شرایطی این خاطره ضد آمریکایی را برای عزت‌الله ضرغامی تعریف کرده که در تاریخ کن، فیلم‌های انتقادی زیادی درباره آمریکا اکران شده و مورد تشویق هم قرار گرفته است. وب‌سایت کافه سینما: عباس کیارستمی در شرایطی این خاطره ضد آمریکایی را برای عزت‌الله ضرغامی تعریف کرده که در تاریخ کن، فیلم‌های انتقادی زیادی درباره آمریکا اکران شده و مورد تشویق هم قرار گرفته است.

خاطره ضدآمریکایی کیارستمی برای ضرغامی: در کن چون فیلم انتقاد از آمریکا بود نمایش‌اش ندادند!+ ماجرای نخل طلای مایکل مور، حمایت معمول فرهنگ فرانسه از بینش ضد آمریکایی، و واقعیت‌های کن امسال/ آن چه روشنفکران

فرهنگ فرانسه معمولا گرایش‌های ضد آمریکایی را در بسیاری از موارد تایید کرده و اغلب فیلمسازان با رویکرد انتقادی در آمریکا، از سوی محافل هنری فرانسه، مورد تایید قرار گرفته‌اند: از جمله نخل طلای جنجالی که این جشنواره با حضور تارانتینو در هیات داوران، به مستند فارنهایت نه یازده مایکل مور داد یا همین امسال که فیلم عزیز آمریکایی آندره‌آ آرنولد، با موضوع انتقادی‌اش بحث‌های فراوانی برانگیخت و در کافه سینما خواندید. خلاصه آن چه کیارستمی برای ضرغامی تعریف کرده، به روایت رییس پیشین صدا و سیما از این قرار است:

امیر نادری در آمریکا، فیلمی ساخت که محتوای آن فقر و فحشا و ابتذال در جامعه امریکا بود. فیلم را به جشنواره کن فرستاد؛ علی‌رغم تصور او، از همان ابتدا فیلم مردود و از مسابقه کنار گذاشته شد!

آقای عباس کیارستمی در یک جلسه طولانی و صمیمی با من، به این مسأله اشاره کرد و گفت آقای نادری از من خواست پا در میانی کنم؛ با رئیس جشنواره کن صحبت کردم و راجع به کارنامه آقای نادری توضیح دادم و از او خواستم این فیلم در مسابقه پذیرفته شود.

آقای ژیل ژاکوب در پاسخ گفت بله، فیلم خوبی است؛ ولی مربوط به جامعه آمریکاست؛ اگر مربوط به ایران بود، حتماً قبول می کردیم!

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خاطره ضدآمریکایی کیارستمی برای ضرغامی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات