عبدالحلیم «آتنا» شد و مجوز گرفت!

دو شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش، مجوزهای تازه ای صادر کرده‌اند که بر این اساس، چهار فیلم جدید روند ساخت خود را آغاز خواهند کرد و سه فیلم نیز می‌توانند برای اکران عمومی اقدام کنند. در میان فیلم‌هایی که به تازگی مجوز ساخت گرفته‌اند فیلمی به تهیه‌کنندگی سعید سعدی که اولین همکاری او با محمدرضا رحمانی است، به چشم می‌خورد و شواری پروانه نمایش به آخرین فیلم احسان عبدی‌پور با نام تازه‌ای مجوز داده است، وب‌سایت آی سینما: دو شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش، مجوزهای تازه ای صادر کرده‌اند که بر این اساس، چهار فیلم جدید روند ساخت خود را آغاز خواهند کرد و سه فیلم نیز می‌توانند برای اکران عمومی اقدام کنند. در میان فیلم‌هایی که به تازگی مجوز ساخت گرفته‌اند فیلمی به تهیه‌کنندگی سعید سعدی که اولین همکاری او با محمدرضا رحمانی است، به چشم می‌خورد و شواری پروانه نمایش به آخرین فیلم احسان عبدی‌پور با نام تازه‌ای مجوز داده است، همچنین آخرین ساخته منوچهر هادی نیز پروانه نمایش گرفته.

عبدالحلیم آتنا شد و مجوز گرفت!

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، شورای صدور پروانه ساخت در جلسه 5 خرداد با 4 فیلمنامه موافقت کرده است. بر این اساس، سعید سعدی که به تازگی «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی را با فروش یک میلیارد و 600 میلیونی روی پرده داشت، قرار است تهیه‌کنندگی فیلم‌ تازه‌ای از محمدرضا رحمانی را به عهده بگیرد که او نیز در حال حاضر «گاهی» را در سینمای هنر و تجربه روی پرده دارد. فیلم‌نامه این فیلم توسط خود رحمانی و علیرضا محمودی نوشته شده است و ژانر فیلم اجتماعی-دفاع مقدس عنوان شده. فیلم بعدی که پروانه ساخت گرفته، همکاری مشترک دیگری از سازندگان «بزرگ‌مرد کوچک» و «ماهیگیر کوچک» است که هر دو قهرمان نوجوانی دارند، فیلم «چهل کچل» نیز قرار است در ژانر کودک و نوجوان ساخته شود که در آن پروانه مرزبان تهیه‌کنندگی، ابوطالب صادق‌دقیقی کارگردانی و عبدالجبار دلدار به همراه مرزبان نویسندگی آن را بر عهده دارند

. محمدهادی کریمی نیز که آخرین کارگردانی او به سال 1390 و «بشارت به شهروند هزاره سوم» برمی‌گردد، فیلمی به نویسندگی خودش با عنوان «کمدی انسانی» را کارگردانی خواهد کرد که اولین تهیه‌کنندگی او نیز به حساب می‌آید. آخرین فیلمی که به تازگی پروانه ساخت گرفته، «مرحوم داماد» است و علیرضا شجاع‌نوری تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد که آخرین فیلم تهیه‌شده از سوی او «دونده زمین» پس از چند سال توقیف این‌روزها در گروه هنر و تجربه، روی پرده رفته است. این فیلم را عباس احمدی‌مطلق کاگردانی خواهد کرد که آخرین فیلم او، یک اثر دفاع مقدسی با عنوان «آن سوی رودخانه» در سال 1387 بوده است. فیلم‌نامه «مرحوم داماد» اولین همکاری شجاع‌نوری و احمدی‌مطلق را رضا مقصودی نوشته است.

شورای پروانه نمایش نیز در جلسه 3 خرداد، با حضور اکثریت اعضای شورای پروانه نمایش برای 3 فیلم مجوز نمایش صادر کرد. فیلم تازه منوچهر هادی «به کارگر ساده نیازمندیم» جزو این فیلم‌هاست که تهیه‌کنندگی آن را نیز خود هادی بر عهده داشته است، این فیلم در ژانر اجتماعی ساخته شده و با اثر پرفروش این کارگردان «من سالوادور نیستم» متفاوت خواهد بود، نویسندگی این فیلم را پدرام کریمی برعهده داشته است. فیلم دیگری که می‌تواند برای بستن قرارداد اکرن در ماه‌های آینده اقدام کند، «به دنیا آمدن» ساخته کارگردانی و نویسندگی محسن عبدالوهاب در ژانر اجتماعی است که محمد احمدی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد، این فیلم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور داشت که در پایان الهام کردا برای بازی در این فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن و محمدرضا علیقلی نامزد بهترین موسیقی متن شدند اما در نهایت فیلم سیمرغی دریافت نکرد. آخرین فیلم که پروانه نمایش دریافت کرده است، فیلم «آتنا» ساخته احسان عبدی‌پور به تهیه‌کنندگی سیده فاطمه ابوالقاسمی و سرمایه‌گذاری مهتاب کرامتی است که در ژانر نوجوان-اجتماعی ساخته شده. پیش از این نام آخرین اثر عبدی‌پور «آه ای عبدالحلیم» بود که نام آن با موافقت شورای نمایش تغییر کرده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عبدالحلیم «آتنا» شد و مجوز گرفت!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات