وحدت حوزه و دانشگاه، مدرک‌گرایی علما یا دست کشیدن دانشگاهیان از دانشگاه نیست


یادگار امام گفت: علت محدثه انقلاب وحدت کلمه بود و همین علت نیز رمز استمرار آن است که هر کجا این علت مورد هدف قرار گیرد انقلاب با مشکل مواجه خواهد شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی صبح امروز در مراسم تجدید میثاق اعضای جامعه دانشگاهی با آرمان‌های امام (ره) و تجدید بیعت با رهبری با بیان اینکه پس از روحانیون نزدیک به حضرت امام (ره)، اولین گروهی که وارد مبارزه شد دانشگاهیان بودند، اظهار کرد: به گواه اسناد، نخستین گروهی که به رهبری امام (ره) در سال 42 و43 وارد مبارزه با رژیم شاه شدند جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران بودند که بعدها نیز راه انقلاب را ادامه دادند.
وی با بیان اینکه یکی از آرمان‌های امام (ره) وحدت حوزه و دانشگاه بود، اظهار کرد: امام (ره) همواره به وحدت بین حوزه و دانشگاه تأکید می‌کردند و یکی از آرمان‌های ایشان همین موضوع بود و اساساً‌ وحدت بین اقوام، اقشار و طبقات مختلف جامعه، شیعیان و اهل تسنن و... از جمله پایه‌های اندیشه انقلاب است.
رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه علت محدثه انقلاب وحدت کلمه بوده است، گفت: علت محدثه انقلاب وحدت کلمه بود و همین علت نیز رمز استمرار انقلاب است که هر کجا این علت مورد هدف قرار گیرد بنای انقلاب رو به سستی خواهد گذاشت.
یادگار امام با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید مفتح، اظهار کرد: دکتر مفتح یکی از کسانی بود که همواره در طول حیات خود به وحدت بین حوزه و دانشگاه می‌اندیشید و وحدت و همدلی و همراهی اساتید دانشگاه و علمای حوزه مانند دو بال خواهد بود که باعث تعالی و رشد جامعه می‌شود.
سیدحسن خمینی ادامه داد: البته وحدت بین حوزه و دانشگاه به این معنا نیست که علما به مدرک‌گرایی بیفتند و عناوین خود را رها کرده و عناوینی ثانویه انتخاب کنند یا اینکه دانشگاهیان بخواهند از دانشگاه‌ها دست کشیده و به حوزه‌ها وارد شوند. بلکه معنای وحدت حوزه و دانشگاه این است که سعادت جامعه از طریق همراهی این دو نهاد با یکدیگر تضمین می‌شود.
یادگار امام (ره) با اشاره به اینکه هر کجا وحدت نهاد دانشگاه با آرمان‌های انقلاب سست شود مخرب انقلاب خواهد بود، اظهار کرد: ما باید بکوشیم هر لحظه به وحدت بیشتر حوزه و دانشگاه‌ها با آرمان‌های انقلاب کمک کنیم که هر کجا این وحدت سست شود برای انقلاب مخرب خواهد بود.
سیدحسن خمینی در پایان اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با همدلی و همراهی بیشتر در برابر اندیشه متحجرانه که شکاف بین اقشار مختلف را در جامعه تشدید می‌کند و در عین حال پایه‌های دین را نیز سست می‌گرداند ایستادگی کنیم و آینده روشنی برای جامعه اسلامی شاهد باشیم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وحدت حوزه و دانشگاه، مدرک‌گرایی علما یا دست کشیدن دانشگاهیان از دانشگاه نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات