طرح‌های اثرگذار ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی اعلام می‌شود

امید توکلی رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی از اعلام طرحهای اثرگذار و منطبق با شاخصهای توسعه فناوری اعلام شده معاونت علمی در ستادهای ۱۴ گانه توسعه فناوری در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ امید توکلی اظهار داشت: اینکه طرحهایی که در معاونت علمی مصوب و تأیید می‌شود بر اساس شاخصهای تعیین شده‌ای مانند اشتغال‌آفرینی طرح، بازار محصول تولیدشده، میزان ثروت‌آفرینی، تولید علم و مهمتر از همه اثربخشی در جامعه (در ابعاد زیست محیطی، سلامت، ایمنی، اقتدار ملی) مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: اگر طرحی که به معاونت علمی ارائه می‌شود دارای شاخصهای ذکر شده باشد، مورد تأیید و حمایت معاونت علمی قرار می‌گیرد و طرحهایی که تاکنون در این معاونت انجام شده، منطبق با همین شاخصها بوده است.

به گفته توکلی، امسال از طریق تمام ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی سه طرح برتر و اثرگذار سال 93 و سه طرح منتخب سال 94 مطابق با شاخصهای ذکر شده مشخص و توسط معاونت توسعه فناوری اعلام می‌شوند.

وی، هدف از اجرای این طرح را به نوعی ارزیابی توانمندی متخصصان و مجریان طرحها، میزان تطابق طرحها با الویتهای ملی و همچنین اثربخشی فعالیت ستادها عنوان کرد و گفت: با اجرای این ارزیابی و انتخاب برترینها در هر ستاد هم به نوعی طرحهای مصوب ستادها در طول این دو سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و هم میزان اثربخشی طرحها در جامعه بررسی خواهد شد.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: پس از اعلام طرحهای برتر ستادهای توسعه فناوری و بررسی میزان کارایی و اثربخشی آنها سعی خواهد شد با مشارکت سازمانهای بهره بردار نسبت به تجاری‌سازی و ورود نهایی طرحها به چرخه بازار مصرف اقدامات تکمیلی مشتمل بر حمایت در کسب تأییدیه‌ها و مجوزهای ضروری، گواهینامه استاندارد، رفع موانع مقرراتی در تولید و حمایت و ... صورت پذیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح‌های اثرگذار ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی اعلام می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات