سردار وحیدی: نقش منفی عربستان در مقابله با جریان بیداری اسلامی باید بازکاوی شود

رئیس مرکز راهبردی دفاعی گفت: یکی از موضوعاتی که باید در چارچوب بیداری اسلامی در نظر گرفت نقش منفی برخی کشورها مانند عربستان است و شاید بتوان گفت یکی از منفی‌ترین نقش‌های ایفا شده در این زمینه را آل سعود بازی کرد. آفتاب : سردار احمد وحیدی رئیس مرکز راهبردی دفاعی در گفت‌وگویی درباره دومین جشنواره فرهنگی هنری چشمان آسمانی انقلاب  اسلامی با محوریت بیداری و مقاومت اسلامی، با اشاره به نقش منفی برخی کشورها در مقابله با بیداری اسلامی گفت: یکی از موضوعاتی که باید در چارچوب بیداری اسلامی در نظر گرفت نقش منفی برخی کشورها مانند عربستان است. شاید بتوان گفت یکی از منفی ترین نقش‌های ایفا شده در این زمینه توسط رژیم سعودی بوده است.

به گزارش ایلنا، او خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بخاطر نسیم روحنواز انقلاب اسلامی و ترس رژیم سعودی از کشیده شدن این جوشش و خروش به داخل مردم خودش، یک موضع بسیار منفی را علیه بیداری اسلامی گرفت و در همه زمینه ها با انقلاب اسلامی مبارزه کرد که رژیم سعودی این موضع را در قالب رابطة الاداب الاسلامی قبل از انقلاب هم داشت ولی بعد از آن شدت بیشتری بخشید.

وحیدی ادامه داد: آنچه امروز شاهد آن هستیم مانند جنایات آل سعود در یمن، حمایت از تروریست ها در مقابله با نظام سوریه، جنایت علیه  شیعیان عراق در گذشته و اقدام علیه ثبات عراق در حال حاضر، کشتار شیعیان مظلوم عربستان و  حمایت از ایجاد طالبان، تلاش برای منکوب کردن شیعیان نیجریه و... یک لیست بزرگی از فعالیت‌هایی است که امروز در جهان اسلام است که توسط رژیم آل سعود علیه اهداف بیداری اسلامی در جریان است.

رئیس مرکز راهبردی دفاعی افزود: جریان وهابیت، جریان داعش و این جریانهای تندرو همه در  راستای مقابله با بیداری اسلامی هستند چرا که اینها نمی‌توانند مردم، مسلمان ها و حتی غیر مسلمان‌ها را قانع کنند که جریان بیداری اسلامی یک جریان معقول و منطقی و برآمده از نیازهای بشر امروز می‌تواند باشد.

او گفت: بنابراین یکی از مسائل مهم که در بیداری اسلامی هست بازکاوی نقش منفی رژیم سعودی در مقابله با بیداری بیداری اسلامی و نقشی که ایفا کرده و امروز ایفا می‌کند.

وحیدی در پایان اظهار داشت: جشنواره چشمان آسمانی انقلاب اسلامی با طرح کردن محورهایی مانند مظلومیت شیعیان تحت ستم رژیم آل سعود، کشتار مردم بی دفاع یمن توسط آل سعود و حرمین شریفین اسیر رژیم آل سعود می‌تواند با سلاح  فرهنگی و هنری تصویر واقعی آل سعود را به تصویر بکشد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سردار وحیدی: نقش منفی عربستان در مقابله با جریان بیداری اسلامی باید بازکاوی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات