سند موانع کسب‌و‌کار در حوزه ICT منتشر شد

پرونده دادگاه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران سند موانع کسب‌و‌کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را تصویب و منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، اصغر رضانژاد با بیان اینکه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران سند موانع کسب و کاردرحوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با نگاهی جامع بر مشکلات راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌های تجاری ICT درکشور تهیه و تصویب کرد، گفت: این سند هم‌اکنون آماده ارائه به نهادهای حاکمیتی و تصمیم‌گیر در حوزه فاوا است.

دبیر سازمان نصر تهران با تشریح مشکلات راه‌اندازی و تداوم کسب‌وکار درشاخه‌های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در این سند تلاش شده تا علاوه بر طرح معضلات و چالش‌های عمومی کسب‌و‌کارهای ICT، مشکلات تخصصی فعالان این حوزه در بخش‌های مختلف از جمله نرم‌افزار، سخت‌افزار، اینترنت، تجارت الکترونیکی، مشاوران و تجهیزات شبکه گردآوری و مستند شود.

وی با اشاره به ارائه راهکارها و پیشنهادهای تخصصی این سازمان درباره مشکلات عنوان کرد: سازمان دراین سند ضمن تشرح معضلات فعالیت‌های تجاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای مشخص خود در این زمینه را متناسب با نیازهای صنف ارائه و پیشنهاد کرده است.

او درباره عناوین اصلی موجود در این سند یادآور شد: موضوعاتی همچون اخذ مجوز فعالیت از نهادهای دولتی و وجود متولیان متعدد در حوزه فاوا و ارائه مصداق‌های بارز این مشکلات، عدم وجود آمار و اطلاعات از وضعیت بازار در کل صنعت فاوا، موانع اخذ اعتبار و کسب سرمایه برای راه‌اندازی و حیات کسب‌و‌کارهای این حوزه از جمله عمده‌ترین مشکلات و موانع کسب‌و‌کار حوزه فاوا در کشور هستند.

رضانژاد در این باره گفت: مواردی از قبیل تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش و توسعه فعالیت‌ها، کمبود نیروی انسانی ستادی و فنی در حوزه فاوا، نبود قوانین گمرکی متناسب با حوزه فاوا برای واردات تجهیزات این بخش و مشکلات مختلف تعرفه‌های گمرکی، ورود حاکمیت در حوزه رقابت با بخش خصوصی، عدم تناسب ضرایب مالیاتی مشاغل این حوزه با وضعیت واقعی، عدم اجرای صحیح بخشنامه سازمان تامین اجتماعی در حوزه فاوا و اعمال سلیقه‌های شخصی،عدم بروزآوری یا حتی تدوین قوانین حاکم بر حوزه فاوا و  به تفسیر مصداق‌های آن درشاخه‌های مختلف کسب‌و‌کار فاوا بخش دیگری از این مشکلات هستند که در این سند به درستی تشریح شده‌اند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران ضمن دعوت از اعضای صنف و فعالان بخش خصوصی برای ارائه نظرات خود در رابطه با این سند گفت: مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند با مطالعه این سند، نظرات و پیشنهادات تخصصی خود را در این زمینه به سازمان ارائه کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سند موانع کسب‌و‌کار در حوزه ICT منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات