بخشنامه 17شهریور وزارت صنعت بایگانی شد/انتشار آمار تولید شاید وقتی دیگر

وزارت صنعت بیش از ۸ ماه از ابلاغ بخشنامه وزارت صنعت برای الزام به روزرسانی اطلاعات و ارائه آمار حوزه صنعت، معدن و تجارت می‌گذرد ولی ظاهراً این بخشنامه هم مثل بسیاری از بخشنامه های دیگر دولت به بایگانی رفته و مسئولان نیازی به اجرایی شدن آن احساس نکردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت صنعت، معدن و تجارت 17 شهریور ماه سال گذشته به منظور یکپارچه‌سازی آمار و داده‌ها، پایش وضعیت حوزه صنعت، معدن و تجارت، تهیه گزارش های آماری و ارائه اطلاعات شفاف، دقیق، به روز و به‌موقع، برای اطلاع رسانی و استفاده در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدت، دستورالعملی را تدوین، تصویب و جهت اجرا به حوزه ستادی وزارت، واحدهای تابعه، واحدهای وابسته، سایر وزراتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذیربط و کلیه ذینفعان ابلاغ کرده است.

 اهداف دستورالعمل دستورالعمل الزام به روزرسانی اطلاعات و ارائه آمار حوزه صنعت، معدن و تجارت عبارتند از :

1- جمع آوری آمار به روز بخشی و سازمانی در بازده های زمانی تعیین شده به صورت الکترونیکی ، یکپارچه و متمرکز.

2-  پایش وضعیت و فعالیت بخش وزارت و تهیه گزارش‌های آماری و مقایسه‌ای از قبیل مقادیر تولید تجارت اشتغال پخش ذخیره سازی و غیر

 3- جلوگیری از موازی‌کاری و عدم درخواست‌های متعدد آمار و اطلاعات از بخش و حوزه ستادی واحدهای تابعه و واحدهای وابسته.

4- تهیه شاخص‌های مورد نیاز برای ارزیابی بخش وزارت و زمینه سازی برای اطلاع رسانی به موقع، شفاف و مناسب به کلیه ذی نفعان بیان شده است. 

ولی با گذشت 8 ماه از ابلاغ این دستور العمل هنوز از سوی وزارت صنعت آمار مشخصی از وضعیت واحدهای تولیدی کشور منتشر نشده و فقط در پورتال این وزارت‌خانه آمار مربوط به وضعیت واحدهای تولیدی آن هم در چهار ماهه اول سال 94 قرار دارد.  

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشنامه 17شهریور وزارت صنعت بایگانی شد/انتشار آمار تولید شاید وقتی دیگر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات