افغانستان از طالبان پاکستانی حمایت نمی‌کند

پرچم افغانستان و پاکستان معاون سخنگوی ریاست‌جمهوی افغانستان در واکنش به ادعای وزیر دفاع پاکستان مبنی بر حمایت کابل و دهلی‌نو از طالبان پاکستانی گفت که افغانستان در هیچ شرایطی از تروریسم حمایت نمی‌کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اظهارات «خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان در مورد حضور طالبان پاکستانی در خاک افغانستان و حمایت دولت کابل از آنها منجر به واکنش‌های مقامات افغان شده است.

«دواخان مینه پال» معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان در سخنانی ادعای وزیر دفاع پاکستان مبنی بر همکاری کابل و دهلی‌نو برای حمایت از طالبان پاکستانی را رد کرد.

وی در پاسخ به این اظهارات گفت: موضع حکومت افغانستان این است که تروریسم خوب و بد وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دولت افغانستان در حال جنگ علیه تروریسم است و در هیچ شرایطی از تررویست‌ها حمایت نخواهد کرد.

وزیر دفاع پاکستان گفته بود که دولت کابل و دهلی‌نو در همکاری اطلاعاتی با یکدیگر در خاک افغانستان گروه تحریک طالبان پاکستان را علیه این کشور تشویق و تقویت می‌کند.

خواجه آصف اذعان داشت: با وجودی که تحریک طالبان پاکستان در افغانستان پایگاه دارد، هیچ یک از نیروهای بین‌المللی و حتی نیروهای آمریکایی علیه این گروه عملیات انجام نمی‌دهند.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افغانستان از طالبان پاکستانی حمایت نمی‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات