«استقامت حسینی، استقامت خمینی» منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات صهبا در قالب شانزدهمین کتاب گفتار خود تلفیقی از دو سخنرانی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) در خرداد ماه سال ۱۳۷۵ را با عنوان «استقامت حسینی استقامت خمینی» منتشر کرد.

ناشر این اثر در معرفی آن آورده است: مقام معظّم رهبری در بسیاری از سخنرانی‌های خود، نکاتی مهم و کلیدی راجع‌به شخصیت امام خمینی مطرح کرده‌اند. دراین‌بین، سخنرانی‌های ایشان در مراسم سالگرد ارتحال امام، مختصّ بیان معارفی ناب از زندگی این مرد الهی است. چهارده خرداد به دو امر مهم گره خورده، که باعث می‌شود سخنرانی‌های معظّم‌له در این روز، در ردیف پراهمیت‌ترین سخنرانی‌های دوران رهبری ایشان قرار گیرد. چهارده خرداد، از یک‌سو تجلّی یاد حضرت امام است و از سوی دیگر، سالگرد آغاز دوران رهبری و زعامت آیت‌الله خامنه‌ای. جمعیت چندصدهزار نفری مردم که از اقصی نقاط کشور خود را به این مراسم می‌رسانند، هم عشق خود به امام خمینی را نشان می‌دهند و هم با «امام» امروز خود تجدید بیعت می‌کنند.

مقام معظّم رهبری، معمولاً در این مراسم دربارة مسیر طی‌شده و راه پیش روی نظام صحبت می‌کنند و با بیان مطالبی دربارة دشمنان انقلاب و وضعیت مناطق مختلف جهان، به عهدهایی که مردم باید با انقلاب ببندند تا به آرمان‌های بلند امام برسند، اشاره می‌کنند.

چهارده خرداد سال ۱۳۷۵، با شانزدهم محرم‌الحرام مقارن شده است. مقام معظّم رهبری محور اصلی سخنرانی خود را  بر ارتباط و نزدیکی نهضت امام خمینی و نهضت عاشورا قرار می‌دهند. البته ایشان در جاهای دیگر نیز اشاراتی به این ارتباط داشته‌اند؛ اما در این سال، تقارن محرم و خرداد، فرصتی به‌دست می‌دهد تا این مطلب به‌طور نسبتاً کاملی بیان شود.

در دوم خرداد همین سال، اعضای ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی، طبق سنوات گذشته، به محضر مقام معظّم رهبری شرفیاب می‌شوند و گزارش کوتاهی از برنامه‌های مراسم، خدمت ایشان ارائه می‌کنند. معظّم‌له در این دیدار نیز، سخنان مهمی دربارة همان بحث سخنرانی چهارده خرداد بیان می‌کنند.

 گفتار شانزدهم از مجموعه گفتارهای صهـبا، با عنوان «استقامت حسینی، استقامت خمینی» با قیمت ۱۵۰۰ تومان منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««استقامت حسینی، استقامت خمینی» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات