داستان «حصار و سگ‌های پدرم» منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، «حصار و سگ‌های پدرم» معروف‌ترین رمان شیرزاد حسن، نویسنده مطرح کرد و از مهم‌ترین آثار تاریخ ادبیات داستانی کردستان است. این رمان که از آن به عنوان نوعی نقطه عطف در تاریخ ادبیات داستانی کرد یاد می‌شود، در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و نقدها و نظرهای زیادی را به دنبال خود آورد.

با گذشت نزدیک به دو دهه از انتشار «حصار و سگ‌های پدرم»، این اثر همچنان بزرگ‌ترین شاهکار شیرزاد حسن به شمار می‌آید و به نظر می‌رسد که برای همیشه به عنوان برترین اثر نویسنده باقی خواهد ماند.

«حصار و سگ‌های پدرم» از یک دیکتاتور سخن می‌گوید. داستان یک دیکتاتور خودخواه و بیمار از نوع صدام حسین که جز خودش کسی را نمی‌بیند. وقتی قهرمان داستان، پدرش را می‌کشد، بلبشوی عجیبی پدید می‌آید و قاتل که انتظار دارد کسانی که پیش‌تر او را به قتل پدر تحریک کرده‌اند، اکنون با آغوش باز وی را بپذیرند، با کمال تعجب می‌بیند همه به او پشت می‌کنند و برای پدر از دست رفته‌شان مرثیه سرمی‌دهند.

نویسنده در اینجا با ریزبینی و موشکافی هرچه تمام‌تر می‌خواهد این نکته را یادآوری کند که در جوامع سنتی که مردم به وجود یک قدرت فراتر خو گرفته‌اند، از میان رفتن یکباره این قدرت چیره و خشن، باعث نوعی هرج و موج و آنارشیسم می‌شود.

کتاب ۹۶ صفحه‌ای «حصار و سگ‌های پدرم» با ترجمه رضا کریم مجاور در شمارگان ۵۰۰ نسخه و با بهای ۹۰۰۰ تومان از سوی انتشارات افراز منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داستان «حصار و سگ‌های پدرم» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات