چرا گزارش مالی کمیته المپیک توسط خزانه‌دار مطرح نشد؟

به گزارش خبرنگار مهر،  شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته گزارش مالی این کمیته طی سال گذشته را در اختیار اعضای مجمع قرار داد.

شهنازی در آغاز این بخش از مجمع عمومی کمیته ملی المپیک با بیان اینکه گزارش مالی مورد نظر در نشست هیات اجرایی مطرح و به تصویب رسیده است به بیان آن پرداخت و گفت: بودجه مصوب کمیته ملی المپیک برای سال گذشته ۴۲ میلیارد تومان بود که از آن ۳۸ میلیارد اختصاص پیدا کرد، از این بخش ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در اختیار فدراسیون‌ها قرار گرفت و ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون برای فعالیت‌های دیگر هزینه شد.

وی با یادآوری اینکه اعتبارات کمیته ملی المپیک از دو بخش ردیف اصلی و فرعی تامین می شود، گفت: در بخش اصلی بودجه ما معادل ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بود که ۹۰ درصد اختصاص پیدا کرد. از این بخش ۱۳ میلیارد به فدراسیون‌ها اختصاص پیدا کرد و مابقی هم صرف هزینه‌های جاری شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با بیان اینکه از ردیف فرعی و مجموع ۱۹ میلیارد تومان، ۸۰ درصد بودجه به ما اختصاص پیدا کرد، گفت: تمام بودجه دریافتی از این بخش در اختیار فدراسیون‌ها و کمیته ملی پارالمپیک قرار گرفت، ضمن اینکه ما از بخش تجهیزات هم اعتباری معادل ۹۰ میلیون باید می‌گرفتیم که ۳۷ میلیون آن تخصیص پیدا کرد و تماما صرف این‌گونه فعالیت‌ها شد.

بعد از تشریح گزارش مالی کمیته ملی المپیک توسط دبیرکل این کمیته، مجید شایسته یکی از اعضای مجمع نسبت به این موضوع انتقاد کرد و گفت: اولا چرا گزارش مالی پیش از مطرح شدن در مجمع عمومی توسط هیات اجرایی به تصویب رسیده و دوم اینکه چرا این گزارش برخلاف روال معمول توسط خزانه‌دار انجام نشد؟

در همین رابطه علیرضا دبیر نایب رئیس کمیته ملی المپیک گفت: درست است، طبق اساسنامه باید این موضوع توسط خزانه‌دار انجام شود و در واقع وی مسئولیت تشریح گزارش مالی را برعهده دارد. این موردی است که من هم به آن گله‌مندم و ایرادی است که به اساسنامه گرفته می‌شود.

در همین رابطه محمود خسروی وفا دیگر عضو مجمع کمیته ملی المپیک نیز با اشاره به اساسنامه مصوب این کمیته، گفت: در این اساسنامه تاکید شده است که تمام فعالیت‌های مالی و ارائه گزارش‌های مالی و حسابرسی باید توسط خزانه‌دار انجام شود.

به دنبال مطرح شدن این انتقادات، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک گفت: روسای فدراسیون‌هایی که عضو هیات اجرایی هستند در واقع به عنوان نمایندگان این مجمع پیگیر فعالیت‌های مربوطه هستند و بر همین اساس گزارش حسابرسی کمیته در هیات اجرایی به بحث گذاشته شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا گزارش مالی کمیته المپیک توسط خزانه‌دار مطرح نشد؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات