محمود گودرزی: ترجمه غلط اساسنامه کمیته المپیک مشکل ساز بود

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان چهل و سومین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته برای اصلاح اساسنامه این کمیته گفت: ترجمه غلط اساسنامه که به صورت سهوا یا عمدا انجام شده بود و به همین صورت در اختیار مراجع بین المللی قرار گرفت باعث ایجاد مشکلاتی شد که حالا با اقدامات انجام شده برای اصلاح از بین خواهد رفت.

وی تصریح کرد: باید اصلاحات به گونه ای باشد که افراد حق انتخاب شدن و انتخاب کردن داشته باشند و مناقشاتی در این زمینه ایجاد نشود. آنچه به آن تاکید می کنم شفاف سازی در همه بخش هاست که باید توسط مدیران مورد توجه قرار بگیرد.

گودرزی همچنین با اشاره به پرونده ساختمان گاندی که از چند سال پیش در کمیته ملی المپیک مطرح شده و همچنان ادامه دارد، گفت: اینکه این پرونده همچنان در حال پیگیری است جای شکر دارد به هر حال باید شفاف سازی لازم انجام شود و اگر ابهامی در این زمینه وجود دارد، برطرف شود. همان طور که باید بخش حساب ها و حسابرسی ها به طور شفاف عمل شود و نتیجه آن در اختیار عموم قرار بگیرد. این شفاف سازی ها کمک می کند فضای سالم در ورزش ایجاد شده و این فضا در نهایت موجب رقم خوردن نتایج بهتر می شود. باید بگویم در روشنایی بدون ابهام و گرد و غبار نتیجه ها ایجاد خواهد شد، در غیر این صورت جریانی رخ می دهد که همه از آن آسیب خواهند دید.

وزیر ورزش با اشاره به کاروان ورزش ایران و حضور در بازی های المپیک گفت: از تمام اقداماتی که برای آماده سازی این کاروان انجام شده، تشکر می کنم امیدوارم حرکت های انجام شده همچنان رو به جلو پیش برود. در این راستا تمام حمایت های لازم را انجام خواهیم داد و امید داریم آنچه به دست می آید نتیجه ای خوب باشد. قطعا هیچ مربی نمی خواهد شاگردش نتیجه نگیرد و هیچ رئیسی هم به دنبال عدم نتیجه گیری تیمش نیست. در این زمینه و میان فدراسیون های مختلف شدت و ضعف هایی وجود دارد، به هر حال بخشی از رشته ها از قدمت بیشتری برخوردارند اما در مجموع برای همه آنها آرزوی موفقیت داریم.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش ایران با بیان اینکه حرکت ورزش ایران رو به جلو است گفت: البته باید به این حرکت سرعت ببخشیم چرا که ورزش دنیا متوقف نشده و همزمان همه کشورها در حال سرمایه گذاری کلان در ورزش هستند به خصوص کشورهایی که در منطقه ما قرار دارند.

وی با تاکید بر مبارزه با دوپینگ گفت: آموزش در این زمینه بی تاثیر نیست، به هر حال آموزش مقدمه تغییر و یادگیری است هر چه بیشتر در زمینه آموزش کار کنیم تاثیرات بیشتر خواهیم داشت. شاید ورزشکاران مان تمایلی به استفاده از مواد نیروزا نداشته باشند اما ناخودآگاه از موادی استفاده کنند که آنها را دچار دوپینگ کند. در حال حاضر و در خوشبینانه ترین حالت ۲۵ درصد مکمل ها آلوده به مواد نیروزا هستند بنابراین کنترل دوپینگ بحثی مهم و اساسی است که هزینه های زیادی هم دارد.

گودرزی تاکید کرد: به منظور حفظ آبروی ورزش ایران و سربلندی ورزشکاران ایران و همچنین جلوگیری از استفاده از آسیب های مواد نیروزا باید همه دست به دست هم دهیم و برای مبارزه با دوپینگ گام های اساسی برداریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محمود گودرزی: ترجمه غلط اساسنامه کمیته المپیک مشکل ساز بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات