143 هکتاراراضی ملی درخوزستان رفع تصرف شد

سرهنگ محمد عزیزی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در فروردین ماه امسال سه هکتار و در اردیبهشت ماه 140 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در این استان رفع تصرف شد.
وی گفت: از جمله این پرونده ها، رفع تصرف 73 هکتار از اراضی ملی در شهرستان رامهرمز بود که متصرفان آن را تبدیل به زمین کشاورزی کرده بودند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی خوزستان افزود: ارزش زمین در خوزستان بسیار بالا است و زمین هایی که تصرف می شوند بیشتر به منظور کاربری کشاورزی و یا فروش و درآمد زایی از چاه های نفت و گازی است که در آن وجود دارد.
وی با بیان اینکه در برخی از موارد شرکت های دولتی نیز اراضی ملی را تصرف می کنند گفت: چندی پیش شرکت ملی حفاری در خوزستان زمینی را در شهرستان دشت آزادگان تصرف کرد که پس از شناسایی، آنها به دنبال روال قانونی گرفتن زمین رفتند.
وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که باعث آتش سوزی در جنگل ها می شود سوزاندن زمین های کشاورزی توسط کشاورزان پس از برداشت محصول است.
وی گفت: در بیشتر موارد این آتش سوزی ها، باعث سرایت شعله های آتش به سمت بیشه زارها و جنگل ها می شود.
وی همچنین در ادامه افزود: با توجه به بارندگی خوب سال زراعی جاری،در بسیاری از اراضی ملی خوزستان شاهد رویش مناسب علف و گیاه بودیم که اکنون در گرما خشک شده و امکان آتش گرفتن آنها وجود دارد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی خوزستان اظهار کرد: به همین منظور باید مراقبت لازم را در حفاظت از فضای سبز داشت تا مانع بروز حادثه آتش سوزی در این اراضی باشیم.
سرهنگ عزیزی گفت: 6میلیون و 400 هزار هکتار مساحت خوزستان است که از این میزان مساحت چهار میلیون و 800 هزار هکتار جزو اراضی ملی است.
وی اظهارکرد: حدود 78 درصد اراضی خوزستان ملی هستند که باید آنها را مدیریت و حفاظت کرد.
وی افزود: شماره تلفن 1504 به منظور اطلاع رسانی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی خوزستان درباره زمین هایی است که به صورت غیر قانونی تصرف شده اند.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «143 هکتاراراضی ملی درخوزستان رفع تصرف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات