پیش بینی درآمدهای مالیاتی در بودجه امسال 870 هزار میلیارد ریال است

علیرضا طاری بخش روز دوشنبه درجریان بازدید ازاداره امور مالیاتی شهرستان فارسان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ازاین میزان درآمد مالیاتی، 370هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده و 510 هزار میلیارد ریال نیز مالیات مستقیم است.
به گزارش ایرنا، سرجمع اعتبارات سالجاری دولت دو میلیون و 670هزار میلیارد ریال است.
وی گفت: نرخ مالیات بر ارزش افزوده امسال 9درصد تعیین شده که شش درصد آن مالیات و سه درصد نیز عوارض سهم شهرداری ها و دهیاری هاست.
به گفته طاری بخش، مؤدیان مشمول اجرای قانون مالیات مکلفند در تمام مبادلات (عرضه کالاها و خدمات) مالیات وعوارض ارزش افزوده را به نرخ 9 درصد (6 درصد مالیات و 3 درصد عوارض) در صورتحساب های صادره درج و از خریداران وصول کنند و برابر مقررات به حساب های تعیین شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز نمایند.
وی در خصوص آخرین وضعیت اصلاحیه قانون مالیات برارزش افزوده کشور نیز گفت: اصلاحیه این قانون در سال 93 تقدیم دولت شد که در کمیته فنی کمیسیون اقتصادی دولت نهایی شده است.
طاری بخش افزود: هم اکنون این اصلاحیه توسط وزیران وزارتخانه های اقتصادی در دست بررسی که 70 درصد بررسی و کارشناسی آن انجام شده و ظرف دوماه آینده بررسی این قانون به اتمام می رسید.
به گزارش ایرنا، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور به منظور شرکت در همایش ارزش افزوده و بازدید ازادارات مالیاتی استان چهارمحال وبختیاری به این استان سفر کرده است.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی درآمدهای مالیاتی در بودجه امسال 870 هزار میلیارد ریال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات