بررسی ظرفیت‌های متخصصان و دانشمندان ایرانی مقیم آلمان

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این نشست با حضور علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم با هدف پاسخ به سوالات و ابهامات دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید ایرانی مقیم آلمان و همچنین شرح طرح ها و برنامه‏های معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان درخصوص استفاده از ظرفیت متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم برگزار شد.
بیرنگ درخصوص طرح ها و برنامه های دفتر امور بین الملل بنیاد ملی نخبگان بخصوص طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم که با هدف انتقال دانش، تجربه، و ایده‌های فناورانه به کشور و ایجاد ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی غیرمقیم با مراکز پژوهشی برگزیده در قالب حمایت از انجام دوره‌های علمی و پژوهشی شامل پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، تعریف پروژه‌های فناوری کوتاه مدت و بلندمدت، و انجام سخنرانی‌ها و برگزاری کارگاه‌های تخصصی انجام می‏شود، نکاتی را اشاره کرد.
معاون امور بین الملل و تبادل فناوری درخصوص فعالیت ها و برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه فناوری‏های راهبردی و شرکت‏های دانش‏بنیان توضیحاتی ارائه و سپس فعالیت های معاونت امور بین الملل و تبادل فناوری در سه حوزه دیپلماسی فناوری، توسعه کسب و کار بین الملل و تبادل فناوری را تشریح کرد.
مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی از آمارهای دانشجویان و دانشگاه‏های کشور و همچنین رشد علمی و فناوری، توسعه پارک های فناوری و مراکز رشد و همکاریهای بین المللی وزارت علوم خصوصاً همکاری‏های علمی ایران و آلمان با محوریت DAAD ارائه کرد.
در این نشست، کلیپ‏های 'شما جوانان را می شناسید؟' تهیه شده توسط ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی که به موضوع فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان می پردازد و 'گزارش سمپوزیوم جراحان مغز و اعصاب با حضور پروفسور سمیعی' پخش شد سپس عبدالله نکونام سرکنسول ایران در مونیخ توضیحاتی درخصوص شرکت کنندگان در ویدئو کنفراس و به طور کلی وضعیت ایرانیان مقیم آلمان ارائه کرد.
در پایان این ویدئو کنفرانس به سوالات و درخواست های مطرح شده شرکت کنندگان پاسخ داده شد.
علمی(1)**1023**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بررسی ظرفیت‌های متخصصان و دانشمندان ایرانی مقیم آلمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات