انتصاب دبیرستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی

به گزارش گروه علمی ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، طی حکمی از سوی دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دکتر محمدصادق ذبیحی به سمت 'دبیر ستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی' منصوب شد.
براساس این گزارش، ستاری در بخشی از حکم خود خطاب به ذبیحی آورده است: با عنایت به مراتب تعهد و تجارب جنابعالی و با توجه به ضرورت ساماندهی، توسعه و ارتقای پژوهش ها و فناوری های راهبردی کشور در حوزه لیزر، اپتیک و فتونیک و فراهم آوردن بستری مناسب برای توسعه دستاوردهای فناورانه در تکمیل چرخه ایده تا ثروت این حوزه، جنابعالی را به عنوان دبیر ستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی منصوب می نمایم.
در ادامه این حکم آمده است: انتظار می رود با توکل به خدای متعال و در چارچوب وظایف تعیین شده با هماهنگی معاون توسعه فناوری و همکاری اعضای حقیقی و حقوقی ستاد، ضمن اتخاذ رویکرد ملی و فرادستگاهی و توجه به مزیت ها و مقتضیات بومی و بهره مندی از دستاوردهای مفید ملی و بین المللی نسبت به تدوین راهبردها، اولویت ها، راهکارها، هماهنگی برنامه ها، طرح های توسعه ای و هم افزایی فعالیت های مرتبط با این حوزه و نظارت بر امور مربوط در سطح کشور اقدام فرمایید.
بنابر این گزارش، محمدصادق ذبیحی دارای دکترای مدیریت استراتژیک است و در زمینه توسعه فناوری ساخت فیبرهای نوری، کابل های نوری، سلول و مدول های فوتوولتاییک خورشیدی و تولید لیزرهای نیمه هادی و لیزرهای فیبر نوری، صاحب تحقیقاتی ارائه کرده است. وی دارای 15 مقاله ISI و 40 مقاله در نشریات و کنفرانس های علمی داخلی و خارجی است و علاوه بر فعالیت های صنعتی و مدیریتی طی بیست سال گذشته، 12 سال سابقه مدیریتی در مرکز علوم و فنون لیزر را در کارنامه خود دارد.
علمی **1354**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتصاب دبیرستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات