کشف اجزای اصلی حیات در گرد و غبار یک دنباله‌دار

به گفته آژانس فضایی اروپا آمینو اسیدی موسوم به گلیسین که یکی از اجزا اصلی حیات است در اتمسفر ستاره دنباله دار 67P Churyumov-Gerasimenko کشف شده است. این یافته بدین معنی است که احتمالا گلیسین بر روی سطح این ستاره دنباله دار و در فضا منتقل شده است.

کشف اجزای اصلی حیات در گرد و غبار یک ستاره دنباله‌دار

فضاپیمای رزتا درواقع گلیسین را سال گذشته و در عبور از کنار این ستاره دنباله دار بدست آورد. پیشتر و در سال 2006 نیز در یکی از پروژه های ناسا گلیسین در ستاره دنباله دار Wild 2 یافت شده بود. اما با توجه به آلودگی که بعدا در آن نمونه ها ذکر شد، امکان تجزیه وتحلیل و بررسی نمونه وجود نداشت.

به گفته کارتین آلتوگ یکی از محققین این حوزه، نمونه ای که توسط فضاپیمای رزتا به دست آمده نخستین نمونه مطمئن از وجود گلیسین بر روی یک ستاره دنباله دار است. آلتوگ افزوده است :"یافتن گلیسین در بیش از یک ستاره دنباله دار ثابت می کند که هیچکدام از آنها منحصر بفرد نیستند. این یافته بدین معنی است که وجود آمینواسیدها در اطراف مناطق ایجاد ستاره در جهان هستی شایع است و احتمالا توسط یک ستاره دنباله دار یا یک جرم آسمانی دیگر به زمین منتقل شده است."

تیم رزتا همچنین توانسته اند وجود فسفر، یکی دیگر از عوامل اصلی حیات، را در گرد وغبار ستاره دنباله دار 67P Churyumov-Gerasimenko ثابت کنند و این نخستین نمونه یافت شده از فسفر در یک ستاره دنباله دار است.

منبع: تک شات

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف اجزای اصلی حیات در گرد و غبار یک دنباله‌دار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات