قطعنامه پیشنهادی ایران در مجمع محیط زیست سازمان ملل تصویب شد

به گزارش خبرگزاری مهر قطعنامه پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در مورد مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار، جمعه شب گذشته (۲۷ می ۲۰۱۶ – ۷ خرداد ۹۵) در دومین مجمع محیط زیست سازمان ملل در نایروبی با پیگیری های هیات اعزامی ایران و حمایت کشورهای عراق و پاکستان به تصویب رسید.

بندهای اجرایی این قطعنامه به شرح زیر است:

۱. در خواست می شود دبیر اجرایی در حوزه برنامه کاری و با استفاده از منابع قابل دسترس، با حمایت اعضا و همکاری دفاتر مرتبط سازمان ملل و همکاران دیگر، چالش طوفان های شن و گرد و غبار را بررسی کرده و با شناسایی اطلاعات مرتبط  و زمینه هایی که از آنها اطلاعات کافی در دسترس نیست با سیاست گذاری و اقدام مناسب به ارزیابی بین المللی طوفان های شن و گرد و غبار در قالب قطعنامه ۷۰/۱۹۵ بپردازد و بین این قطعنامه و تلاش های متعدد در خصوص پایش کیفیت هوا براساس قطعنامه ۱/۷ هماهنگی به عمل آید.

۲. درخواست می شود دبیر اجرایی با تمامی دفاتر زیرمجموعه سازمان ملل در خصوص ایجاد رویکرد هماهنگ برای مبارزه با طوفان های شن و گرد و غبار همکاری لازم را به عمل آورد.

۳. از اعضای سازمان دعوت می کند تا توجه بیشتری بر پایش، جمع آوری اطلاعات و داد و ستد داده در خصوص تمامی موضوعات مرتبط با طوفان های شن و گرد و غبار، از جمله اثرات مخرب آنها بر محیط زیست و سلامت انسان داشته باشند تا زمینه های همکاری شمال- جنوب، جنوب- جنوب، و جنوب- شمال را فراهم ساخته و از داد و ستد دانش و بهترین راهکارهای ممکن در مقابل پدیده حمایت به عمل آورند که در قالب سیاست های اتخاذ شده و در سطح علمی و تکنیکی، ممکن و مناسب باشند.

۴.  از اعضای سازمان، بانک های توسعه مناطق و دیگر مواردی که توانایی حمایت مالی از پروژه ها و کارکردهای منطقه ای دارند دعوت می کند تا در مقابل طوفان های شن و گرد و غبار همکاری لازم را به عمل آورند.

۵. درخواست می شود دبیر اجرایی از چگونگی پیشبرد عملی شدن این قطعنامه به سازمان ملل گزارش ارائه دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطعنامه پیشنهادی ایران در مجمع محیط زیست سازمان ملل تصویب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات