خراسان شمالی با کمبود اردوگاه فرهنگی مواجه است

ابوالقاسم بابایی در گفتگو با مهر اظهار داشت: کمبود اردوگاه یکی از نواقصی است که دانش‌آموزان خراسان شمالی به هنگام برگزاری اردو با آن مواجه هستند و ملزم به استفاده از اردوگاه‌های خارج استان می شوند.

وی افزود: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی در راستای رفع این مشکل درصدد است اردوگاه فرهنگی شهید چمران که در نزدیکی مجموعه تفریحی بش قارداش قرار دارد را برای اردو دانش‌آموزان تکمیل کند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تصریح کرد: هم‌اکنون طرح مطالعاتی و طراحی این مجموعه به پایان رسیده و این طرح در چند فاز در حال اجرا است.

بابایی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری پنج میلیارد تومان لحاظ شده است.

وی گفت: فاز نخست این طرح شامل مسجد،۷۳ آلاچیق با مساحت یک هزار و ۸۹۸ متر زیربنا، نمازخانه با ۲۵۰ متر زیربنا، سرویس بهداشتی با ۱۸۰ متر زیربنا و محوطه زمین‌بازی با مساحت پنج هزار و ۹۵۰ متر به بهره‌برداری رسیده است.

این مسئول اظهار داشت: در حال حاضر سالن چندمنظوره این مجموعه با مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر در دست اجراست که در اواسط تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

بابایی تصریح کرد: با توجه به تفاهم‌های منعقد شده با دستگاه‌های مختلف، انشعاب آب و انتقال برق به‌زودی به این محل منتقل می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اظهار داشت: طی رایزنی‌ های انجام شده با اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی درصدد هستیم، راه مشترک برای این اردوگاه دانش‌آموزی و سد بش قارداش ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توسعه فضای سبز و با آب‌گیری سد بش قارداش این مکان به محل گردشگری و فرهنگی برای استفاده اردوگاه دانش‌آموزان و همه اقشار خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خراسان شمالی با کمبود اردوگاه فرهنگی مواجه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات