مشاركت فعالانه مردم مهمترین عامل توسعه اقتصادی جوامع روستایی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی، حافظ باباپور دوشنبه در با بیان این مطلب افزود: تاکنون اكثر پروژه های اجرا شده در مناطق روستایی با مشارکت مستقیم مردم به سرانجام رسیده و این عامل باعث توسعه، سرعت و افزایش کیفیت پروژه های عمرانی ومسکونی  شده است چراكه بدون همیاری و مشاركت مردم، توسعه مفهومی نخواهد داشت و هر گامی كه در راه رشد وتوسعه برداشته می شود، باید با همراهی مردم انجام گیرد.

وی یادآورشد: به حول قوه الهی تاكنون درروستاهای استان، با تعامل و تلاش های مستمر بخشداران، اعضای شورای اسلامی، دهیاران وكارشناسان بنیاد مسكن، توانستیم نیازمندی ها و توانمندی های روستاییان را شناسایی کنیم و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ کرده ایم که در نهایت پویایی روستاها محقق شود.

مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان با اشاره به اینکه روستانشینی، شكل ویژه ای از استقرار و معیشت و جلوه بارزی از حیات اقتصادی و اجتماعی است، اظهار كرد: نقش و جایگاه روستاها در فرآیندهای توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و پیامدهای توسعه نیافتگی مناطق روستایی همچون فقر، نابرابری فزاینده، رشد سریع جمعیت در شهرها و بیكاری، موجب توجه جدی به توسعه روستایی و تقدم یافتن آن بر توسعه شهری شده است.

وی با تاکید بر این که میان توسعه های روستایی و شهری و اقتصادی و فرهنگی تفاوتی وجود ندارد، تصریح كرد: وقتی توسعه انسانی و توسعه ای که عامل آن انسان است مطرح می شود، مکان هایی که آدمیان در آن ها زندگی می کنند، از نظر ویژگی های توسعه یافتگی فرقی ندارند که روستا یا شهرها باشند یعنی وقتی می گوییم توسعه امری درون زا و برون گرا و مستمر و تحول گرا و مشارکت طلب است، هم شهرها و هم روستاها را شامل می شود.

باباپور تصریح کرد: مهمترین عاملی که برای پیشرفت کشور لازم است، توسعه انسانی هم در شهرها و هم در روستاهاست و تا توسعه انسانی صورت نگیرد، نمی توانیم یک روستا، یک شهر و یا یک استان و کشور را توسعه یافته ببینیم.

وی خاطر نشان كرد: اجرای کارها با مشارکت مردم علاوه بر اینکه تسهیل در اجرای پروژه ها را به دنبال دارد هزینه ها را کاهش می دهد و همچنین بواسطه اینکه مردم در اجرای آن نقش داشته اند، یقینا در نگهداری از این پروژه ها نهایت دقت خود را بکار خواهند گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاركت فعالانه مردم مهمترین عامل توسعه اقتصادی جوامع روستایی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات