مسائل توسعه ای باید در چارچوب قوانین پیش برود

به گزارش خبرنگار مهر، جواد رحمتی ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان افزود: برخی افراد فکر می‌کنند که برای رفع مشکل اشتغال یا دستیابی به توسعه اقتصادی، مسائل زیست‌محیطی مانع محسوب می‌شود ولی این‌طور نیست و این نوع تفکر نادرست است.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت از محیط‌زیست باید در تصمیمات خود، نسل‌های آینده را در نظر بگیرد و این دستگاه هرچه نقش خود را اصولی‌تر ایفا کند، به همان میزان جلوی هزینه کرد اضافی و ضرر منابع را می‌گیرد.

رحمتی افزود:  وقتی مسائل زیست‌محیطی با سایر مسائل تلاقی پیدا می‌کند نباید انتظار داشته باشیم که سازمان حفاظت از محیط‌زیست به خاطر حفظ اشتغال تعداد معدودی کوتاه بیاید، چراکه درنهایت منتج به تبعات منفی اجتماعی شده و اثرات مخرب زیست‌محیطی و صرف هزینه‌های گزاف برای جبران مشکلات پیش آمده را در پی خواهد داشت.

وی بابیان اینکه مسائل زیست‌محیطی تضمین‌کننده سلامت زندگی نسل‌های آینده است و نباید آن را فدای مسائل کوتاه‌مدت کرد، گفت: باید دقت داشت که حوزه محیط‌زیست تعارف‌بردار نیست که کسی خواهان کوتاه آمدن از آن باشد و این سازمان با کسی تعارفی ندارد.

معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: بدون توجه به مسائل زیست‌محیطی توسعه به شکل متوازن در جامعه اتفاق نمی‌افتد و نباید برای توسعه، خواهان کوتاه آمدن حوزه محیط‌ زیست شویم.

رحمتی بابیان اینکه مسائل توسعه‌ای را باید در چارچوب قوانین چنان پیش برد که کمترین آسیب را به محیط‌زیست وارد کند، افزود: توسعه فقط شامل راه‌اندازی واحد صنعتی و تولیدی نیست و  در صورت رعایت چارچوب‌های زیست‌محیطی می‌توان به هر نوع توسعه پایدار دست‌یافت.

معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: نباید مباحث محیط‌زیست را فدای مسائل توسعه‌ای کرد و باید بر این امر اذعان داشت که این حوزه بسیار حساس و مهم بوده  و شوخی‌بردار نیست.

رحمتی افزود: مسائل زیست‌محیطی برای به سامان کردن توسعه پایدار هر جامعه‌ای از مباحث مهم و اساسی  است و باید دیدگاه به این حوزه مدیریت‌شده و درست باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسائل توسعه ای باید در چارچوب قوانین پیش برود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات